Ми у Facebook
05.03.2010, 00:00

В Україні забронили молоко, надоєне вручну

Із 1 січня 2010 року набув чинності закон “Про безпечність та якість харчових продуктів”. У ньому, за вимогою СОТ, введено ряд нових норм щодо якості продукції у сфері сільського господарства та харчової промисловості. Згідно з однією з них, молокозаводи не мають права купувати молоко, надоєне вручну. За таких умов у виграшній ситуації опиняються господарі, які використовують індивідуальні доїльні апарати.
Переважна більшість селян доять корів уручну. Через це українське молоко забруднене мікроорганізмами значно більше за європейське. Тому до прийняття згадуваного вище закону країни ЄС відмовлялися купувати молоко та молочні продукти, вважаючи їх небезпечними для здоров’я.

Плюс цієї ситуації у тому, що тепер для нашого молока нарешті будуть відкриті європейські ринки. Правда, за умови, що вітчизняні виробники доведуть його відповідність стандартам ЄС. З іншого боку, є і значний мінус. Адже тепер молокозаводи відмовлятимуться купувати або купуватимуть за заниженими цінами у населення продукцію, надоєну вручну.

— Поряд з іншим обладнанням, запчастинами та матеріалами для сільського господарства ми реалізовуємо і доїльні апарати українських виробників, — розповідає директор Рівненської філії підприємства “Укрекспо-Процес” Василь СЕЧКАР. — Вітчизняні апарати приблизно вдвоє дешевші за іноземні.
З доїльним апаратом на дві корови затрачається менше сил і часу, ніж без нього — на одну. Цей процес займає лише близько п’яти хвилин. Враховуючи час на переустановлення, індивідуальна доїльна установка дозволяє за годину видоїти до восьми корів. На даний час вартість такого обладнання складає близько 4500-5000 гривень.







На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини