Масові відключення мобільних телефонів
Процес впровадження
Перші відключення мобільних телефонів «сірого» списку, тобто незареєстрованих, мали розпочатися з 16 лютого 2010 року, але не раніше ніж через 90 днів з моменту отримання абонентом SMS-попередження. Процесом збору відомостей від усіх мобільних операторів займається Український державний центр радіочастот (УДЦР). Як зазначив начальник Рівненськоїї філії Українського державного центру радіочастот Олександр Кужель, не відомо, чому досі не відбулися відключення нелегальних телефонів. Цим мали б зайнятися мобільні оператори.
- Ми ведемо лише базу кодів, за даними якої можуть відключати телефони, - зазначає пан Олександр.
- Останню версію технічних вимог щодо роботи системи ми отримали близько місяця тому, - зазначає Віктор Гальчинський, менеджер зі зв’язків з громадськістю філії ЗАТ “Київстар Дж.Ес.Ем” у місті Львові. - На даний час ми закуповуємо обладнання та узгоджуємо з Національною комісією з питань регулювання зв’язку (НКРЗ) «сірий» список ІМЕІ-кодів. Строки запровадження системи моніторингу ІМЕІ-кодів залежать від термінів поставки та впровадження обладнання, а також від ступеня готовності інших операторів. Всі оператори повинні одночасно впровадити усі необхідні для проекту механізми та одночасно повинні розпочати розсилку SMS. Інакше ті, хто зробить це першим, будуть у нерівному конкурентному становищі щодо решти операторів, у мережі яких може перейти низка абонентів, що отримали такі SMS.
Перевірте свій телефон
Для того, щоб ваш телефон не відключили, потрібно перевірити наявність коду IMEI у базі даних на веб-сайті УДЦР у розділі «База IMEI» чи шляхом відправлення безкоштовного SMS-повідомлення з кодом IMEI на номер 307. При перевірці коду IMEI може бути отримана відповідь: «Введеного коду у базі даних IMEI не знайдено». Чому? Причиною може бути те, що мобільний телефон було завезено в Україну з порушенням чинного законодавства - без оформлення відповідних митних процедур. У разі, якщо ви особисто привезли його з-за кордону в Україну, потрібно було звернутися з відповідною заявою в Український державний центр радіочастот для реєстрації його коду IMEI у загальній базі даних. Такж можливо, що мобільні телефони, завезені імпортером із дотриманням вимог чинного законодавства, були передані в роздрібну реалізацію до подання кодів IMEI цих телефонів для внесення до загальної бази даних.
Та як би там не було, не варто поспішати викидати ваш мобільний телефон! Таку неприємну процедуру доведеться провести лише в тому випадку, якщо телефон завезено нелегально. В усіх інших - телефон можна легалізувати.
Як легалізувати?
На мобільник, привезений з-за кордону, доведеться написати заяву і подати її в УДЦР. Форму заяви Ви можете переглянути на офіційному веб-сайті Українського державного центру радіочастот у розділі «Зразок заяви». До заяви необхідно додати оригінал оформленої митної декларації, яку ви заповнили при перетині митного кордону. У декларації слід зазначити марку мобільного телефона. Кодів IMEI мобільних телефонів заносити в декларацію не потрібно. Майте на увазі, що законодавство без відповідних дозволів УДЦР дозволяє ввезти з-за кордону не більше двох мобільних телефонів крім того, яким ви користуєтеся.
Якщо, вїжджаючи в Україну, ви не заповнили митну декларацію, до заяви необхідно додати копії документів, які засвідчують перебування за кордоном та легальність придбання телефона (ксерокопію першої сторінки закордонного паспорта і сторінки зі штампами прикордонної служби про перетин кордону України, ксерокопію чека магазину, рахунку або гарантійного талона зі штампом магазину). Для реєстрації кодів IMEI телефонів, отриманих у міжнародних поштових відправленнях, необхідно також написати заяву, до якої слід додати спеціальну митну декларацію при пересиланні або акт установленої форми про наявні у відправленні товари та інші предмети, складений працівником поштового оператора.
Як вберегти кошти?
Якщо сьогодні ви купуєте мобільний телефон, то вам обов’язково потрібно перевірити відповідність коду IMEI. Також слід перевірити відповідність коду IMEI, «прошитого» у телефоні, з нанесенням на фірмову етикетку. Для цього потрібно ввімкнути телефон (продавець зобов’язаний надати вам SIM-картку для перевірки телефону) і ввести за допомогою клавіатури комбінацію *#06#. На екрані телефона з’явиться його код IMEI. При розбіжності кодів краще відмовитися від придбання такого апарата, щоб уникнути проблем надалі. Якщо ж коди IMEI збіглися, необхідно за допомогою цього або іншого телефону відправити на короткий номер 307 будь-якого мобільного оператора SМS із кодом IMEI. У відповідь отримаєте повідомлення про наявність або відсутність коду цього телефону в базі даних кодів IMEI. Інформацію про наявність коду IMEI у загальній базі даних можна також отримати на веб-сайті УДЦР у розділі «База IMEI». Ця база поділяється на «сірий» та «білий» список.
Наявність коду телефона у “білому” списку означає, що цей телефон законно завезли в Україну, і ви зможете підключитися до мережі будь-якого мобільного оператора, а сервісні центри виробників його обслуговуватимуть у разі виникнення технічних проблем. Якщо ж отримаєте повідомлення про те, що телефон перебуває в «сірому» списку, відмовтеся від його придбання, тому що його скоро відключать! Також за допомогою «Бази IMEI» , ви можете перевірити ті мобільні телефони, якими користуєтеся давно. Цим самим дізнаєтесь легальний у вас телефон чи ні.
Нехай крадуть!
Все одно спіймають...
Як тільки всі процедури завершаться і система запрацює, тоді реальним буде процес відслідковування мобільних, а відтак і відключення викрадених телефонів. Якщо з вами трапиться неприємний випадок і у вас вкрадуть мобільний, необхідно написати заяву в органи МВС із пред’явленням документів, які підтверджують право володіння цим телефоном (гарантійного талона, чеків тощо), вимагати порушення кримінальної справи і блокувати обслуговування викраденого телефона. Адже внесення викраденого телефона в «сірий» список здійснюється виключно на підставі надходження до УДЦР офіційного запиту від МВС України. Якщо міліція знайде телефон, то код IMEI повернутого власникові телефона буде переведено в «білий» список на підставі надходження до УДЦР офіційного повідомлення від МВС України. Ні використовувати, ні продати украдений мобільник буде неможливо, оскільки його заблокують.
IMEI - це унікальний серійний номер, «прошитий» у кожному GSM-телефоні. Виробник присвоює унікальний код кожному мобільнику. Не існує двох телефонів з однаковим кодом. IMEI можна побачити на упаковці телефона під штрих-кодом або на корпусі самого телефона (під акумулятором). А можна просто, набравши на клавіатурі мобільного телефона *#06#, дізнатися його код.
джерело Рівненський репортер
Що покладуть у "Пакунок пораненого": Міноборони розробило адаптивний набір
У 2025 році впроваджується видача «Пакунку пораненого» — набору адаптивного одягу та засобів особистої гігієни. Його отримуватимуть поранені та хворі військовослужбовці, поліцейські, а також особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.
переглядів: 200
Сприятливі дні для стрижки у лютому 2025: як обрати ідеальний час
Підібрати вдалий час для зміни образу допоможе місячний календар стрижок на лютий 2025.
переглядів: 378
До 1 березня необхідно оновити декларації для дітей: детальна інструкція
З 1 березня 2025 року декларації ваших дітей можуть стати недійсними. Згідно з новими правилами, затвердженими Кабінетом Міністрів, з 1 березня 2025 року всі декларації про вибір лікаря для дітей мають пройти верифікацію.
переглядів: 393
В роботі сервісних центрів МВС запроваджено тимчасові обмеження
З 1 лютого 2025 року тимчасово призупинено прийом документів для реєстрації та перереєстрації транспортних засобів.
переглядів: 340
Рівненський зоопарк шукає працівників: хто потрібен на роботу
Обіцяють, що навчать та розкажуть усе, що треба. Головне - бажання працювати та дбайливо ставитись до пухнастих підопічних.
переглядів: 3130