Ми у Facebook
29.03.2010, 00:00

На Рівненщині розглядають понад 150 справ про банкрутсво

Експерти, які пов’язані із процедурою банкрутства, більш прагматичні. Вони вважають його лише законним спосіб почати нове життя без боргів. У світі це інструмент, який дозволяє відновити свою платоспроможність, не повертаючи борги, тим, хто не має такої можливості, давно визнаний і багато хто ним користується. В Україні йому поки лише вчаться, але цілком успішно.
Банкрутство мовою закону
— На сьогоднішній день в провадженні господарського суду Рівненської області знаходиться понад 150 справ про банкрутство підприємств (фізичних осіб-підприємців), — розповідає завідувач Сектору з питань банкрутства у Рівненській області Алла РИЖА. — Більше половини справ порушені з особливостями, визначеними Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” щодо відсутнього боржника. Тобто, якщо підприємець-боржник або керівні органи-юридичної особи (підприємства) відсутні за її місцезнаходженням, або коли впродовж року боржник не надає до органів податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також при наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності. Заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника подається кредитором незалежно від розміру його вимог та строку виконання зобов’язань. Як правило, це Державна податкова інспекція, управління Пенсійного фонду, інші фонди.

За словами пані Алли, в інших випадках підставами для порушення справи про банкрутство стає заява боржника або кредитора (ін­шої особи, повноваження якої визначені законодавством або установчими документами), громадянина — суб’єкта підприємницької діяльності.

Боржник може звернутися до господарського суду у кількох випадках. Наприклад, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов’язань в повному обсязі перед іншими кредиторами. Також, якщо боржник прийняв рішення оголосити себе банкрутом (із заявою про порушення справи про банкрутство). Також підприємець може звер­нутися до господарського суду, коли при ліквідації, не пов’язаною з процедурою банкрутства, встановлено його неможливість задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.

— За заявою кредитора справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги одного чи кількох кредиторів до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати (260,7 тисячі гривень), які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, як­що інше не передбачено законом, — продовжує Алла Рижа.

До боржника господар­сь­кий суд застосовує чотири судові процедури банкрутства: розпорядження майном боржника, мирова угода, санація (відновлення платоспроможності боржника) та ліквідація боржника. При цьому мирова угода може бути укладена на будь-якій стадії справи про банкрутство.

— Одночасно з порушенням справи про банкрутство, господарський суд вводить мораторій на задоволення вимог кредиторів, — пояснює завідувач Сектору з питань банкрутства. — Мораторій забороняє стягнення на підставі виконавчих документів, “заморожує” нарахування неустойки (штраф, пеня), застосування інших санкцій за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов’язань і зобов’язань щодо сплати страхових внесків на загальнообов’язкове пенсійне страхування, податків і зборів (обов’язкових платежів).

Але треба зазначити, що дія мораторію не поширюється на виплату заробітної плати, аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю та життю громадян, авторської винагороди.

— З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури підприємницька діяльність банкрута завершується, — продовжує пані Алла. — Строк виконання грошових зобов’язань банкрута вважається таким, що настав, нарахування неустойки (штрафу, пені) припиняється. Також скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини