Лікар з Рівного – про американську медицину, сум за мовою та гостру мексиканську кухню
Повернувшись із Польщі, пан Ігор взявся за вивчення англійської. Адже омріяна книга написана саме такою мовою, та й для подальшого стажування володіння англійською було необхідним.
— Вперше в Америку потрапив у 2006 році, — розповідає лікар. — Тоді наша делегація стажувалася на базі госпіталю Providence, яка також розташована в штаті Техас. Коли нас запитали, що б ми ще хотіли побачити, я запитав чи можна було б поїхати у Texas Scottish Rite Hospital for Children. Отак вперше опинився у “лікарні моєї мрії”. Тут мене особисто познайомили з доктором Херінгом. Автор книги здивувався, що його праця відома в Україні. А коли дізнався, що придбати її для нас дуже дорого — подарував авторський примірник з автографом. І головне — запросив мене на стажування в Texas Scottish Rite Hospital for Children.
Втратити можливість навчатися у відомому на весь світ центрі дитячої травматології та ортопедії Ігор Яковець не міг, а тому восени 2007 року знову поїхав у Даллас. Упродовж семи тижнів рівнянин стажувався пліч-о-пліч з лікарями з Індії, Китаю, Індонезії та Італії.
— Мене більше цікавила хірургія, значну частину часу мені дозволили проводити в операційних залах. Я міг бути присутнім при будь-якому оперативному втручанні та спостерігати за діями лікарів. На жаль, не можна було оперувати чи асистувати під час операцій, адже в США право на це мають тільки ліцензовані лікарі. Історію кожного хворого фахівці госпіталю разом розглядають до і після операції. Під час оперативних втручань провадиться фотозйомка і робиться 500-600 фотографій. Це дає лікарям можливість згодом проаналізувати свої дії. До речі, у США цінують людей, які хочуть вчитися і працювати. Так, лікар, який оперує на хребті, заробляє приблизно мільйон доларів у рік. Та й забезпечення там з нашим не порівняти. Самі американські колеги підтримають тебе, якщо хочеш навчитися, вони з радістю готові тобі це все розказати. От наприклад, один з лікарів сім років працював, щоб розробити одну операцію. Питає мене: ти маєш ці схеми? Кажу: ні. То він: я принесу тобі на диску, нехай буде, знадобиться.
Крім медиків, у лікарнях там працюю багато волонтерів. Музиканти, програмісти, літні люди, студенти. Вони приходять в лікарню, аби допомогти. Хтось грає дітям на музичному інтрументі, хтось з ними малює, хтось складає якісь конструктори. Волонтери хочуть відчувати себе потрібними, намагаються бути корисними.
— Можливо, я самовпевнений, але не скажу, що американці мудріші за нас. Єдине, що кожен займається своєю справою — і намагається бути конкретно професіоналом у ній. Іноді доходить до парадоксу: щоб підкрутити гайку в крані, що для нас — елементарно, вони телефонують, аби приїхав майстер і все зробив. До того ж це суміш людей різних націй, різного кольору шкіри, віросповідання. І всі вони вживаються. Загалом, це добрі, щирі люди. Я щаслива людина, бо мені саме такі попадалися. Перше питання, яке вони ставлять: як ти провів вихідні? Вони вміють працювати, але вміють і відпочивати. Багато часу намагаються проводити з сім’єю на природі. А от американський футбол і бейсбол — це просто релігія. Коли у місті мав бути футбольний матч, весь Даллас перетворився на фанатів — це щось на зразок олімпійських ігор за масштабом. До занять спортом ставляться серйозно. Чого варто тільки те, що навіть у госпіталі є спеціальна тренажерна зала для персоналу.
За словами пана Ігоря, в Америці дуже не вистачало спілкування рідною мовою, також дуже сумував за сім'єю.
— Насправді для мене були досить важкими саме вихідні, — каже лікар. — Адже я не мав машини. Громадського транспорту там практично немає, а їздити на таксі — доволі дорого. До того ж я не знав добре міста, тому складно було зорієнтуватися. В американців машина є у кожній сім'ї, то не розкіш, а засіб пересування. Вони дуже багато часу проводять за кермом, навіть їдять прямо у машині. До речі, про кухню. Це правда, що вони не люблять готувати їжу. Швиденько заскакують у маркет, щось купують. Салат по-їхному — це приноситься пакет продуктів, усе це висипається і максимум поливається олію й приправляється спеціями. У цьому відчутне сусідство з Мексикою, адже страви доволі гострі. А взагалі американська лікарня зовні не схожа на наші медзаклади. Там взагалі можна не вгадати, що це лікарня.

Коли тіло поранене, але дух незламний: історія лейтенанта Нацгвардії Ареса

Лейтенант Євген Лисенко, відомий під позивним "Арес", є яскравим прикладом відданості та мужності українських військовослужбовців. Його шлях у Національній гвардії України розпочався з моменту її створення, і відтоді він неодноразово демонстрував високий рівень професіоналізму та патріотизму.
переглядів: 289
Майбутніх батьків запрошують на День відкритих дверей у пологовому будинку

Це унікальна можливість побачити, як виглядає шлях, який ви пройдете під час народження вашої дитини — від акушерського приймального відділення до пологових залів та післяпологових палат.
переглядів: 205
Провідна неділя: розклад руху міських автобусів і тролейбусів у Рівному

Для зручності мешканців до кладовища «Нове» буде організовано спеціальні рейси міських автобусів та тролейбусів. Загалом у цей день працюватиме 107 автобусів і 3 тролейбуси.
переглядів: 225
Рівненщина – чемпіон України з дзюдо серед спортсменів з порушенням зору

Рівненщина – чемпіон України з дзюдо серед спортсменів з порушенням зору: 9 золотих медалей у командному заліку.
переглядів: 232
У протипухлинному центрі Рівного видалили одну з найбільших пухлин щитоподібної залози

У протипухлинному центрі Рівного видалили одну з найбільших пухлин щитоподібної залози – розміром 11х6 см.
переглядів: 269