1 квітня - День Сміху!
Ще одна гіпотеза пов’язує святкування Дня сміху з весняним рівноденням за Григоріанським календарем.
Перша письмова згадка про 1 квітня як конкретний День усіх дурнів знайдено в англійській літературі й датується XVII сторіччям. Щоправда, першоквітнезнавці стверджують, що у Франції він існував із 1564 року, коли там було введено новий календар, що пересунув Новий рік із 25 березня на 1 січня. Однак минули роки, перш ніж нововведення перемогло багатовікову звичку.
Чимало людей через незнання чи через консервативні погляди продовжували обмінюватися привітаннями та подарунками в останній день колись новорічних свят – 1 квітня. Інші ж тішилися над ними йназивали “квітневими дурнями” або “першоквітневими рибами”, бо вони легше за все ловляться на гачок. Досі французькі кондитери виставляють цього дня величезних шоколадних риб, а дітлахи намагаються прикріпити до спин товаришів паперових рибок.
У Англії та британських колоніях Григоріанський календар ввели 1572 року, а в Шотландії – 1600. Результат виявився той же, що й у Франції. Тільки тут його назвали All Fools’ Day, тобто Днем усіх дурнів. Незабаром колоністи експортували цю традицію до Північної Америки та Австралії.
Найбільш популярними жартами американських школярів залишається кинутий на дорогу прив’язаний гаманець чи аркуш паперу, що чіпляється позаду з написом “Чекаю стусана”. Не відстають від своїх дітей і дорослі. Мати може подати на стіл шоколадні тістечка, всередині яких суцільна вата чи торт, заповнений ганчір’ям. Ще один розіграш популярний у містах, де є зоопарки. Один співробітник мимохідь кидає іншому: “Тобі телефонувала міс Фокс або містер Леон (що означає лисиця або лев), і просили перетелефонувати тебе їм за номером…”. Далі дається телефон відділу звіринця, де перебувають лисиці чи царі звірів. Довірливий співробітник дзвонить і просить покликати служителя міс Фокс. Працівник зоопарку, думаючи, що над ним жартують, намагається відповісти якомога дотепніше, чим викликає обурення того, хто телефонує. Такий діалог може тривати досить довго, доки обидві сторони не усвідомлять, яка сьогодні дата.
День сміху святкується зараз у всьому світі, але ніде не є вихідним. У США його називають “святом серця, а не держави”. До речі, професор Стенлі Теп із інституту здоров’я в Окхерсті (Каліфорнія), стверджує: “Тридцять хвилин сміху на день дозволяють пацієнтові, котрий переніс інфаркт міокарду, уникнути повторного нападу в найнебезпечніший період – перші півроку після нападу, – і потім жити повноцінним життям. Здоровим же людям ця кількість сміху подовжує життя на роки, іноді на десятиріччя”.
Так що є сенс сміятися цілий рік, а не тільки першого квітня. Цікаво, що обмінюватися жартами та ставити перед людьми нездійсненні завдання було прийнято у вельми віддалених одна від одної країнах: Швеції, Португалії, Індії.
[джерело day.kiev.ua]

У Дубні попрощалися з Героєм Вадимом Дидюком

Сьогодні Дубенська громада віддала останню шану своєму земляку – солдату Вадиму Дидюку з Привільного. Захисник України загинув 25 квітня під час виконання бойового завдання на Донеччині внаслідок атаки ворожого дрона.
переглядів: 176
Рівнянин став Почесним професором у Миколаєві

Рішенням Вченої ради Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова відомому рівнянину.
переглядів: 207
Біжу не від вибухів, а до поранених: історія військового медика за Рівненщини

На війні є ті, хто стріляє, і є ті, хто рятує. Вони не менш героїчні, але часто залишаються за кадром. Вони — військові медики. Серед них — сержант Андрій Коник, лікар-анестезіолог із понад тридцятирічним досвідом, який двічі пішов на фронт, аби допомагати пораненим.
переглядів: 349
У Рівному запрошують зустріти весну за народними традиціями!

Уже цієї неділі, 4 травня, Етнокультурний центр Палацу дітей та молоді презентує мистецький проєкт «Магія фольклору: А вже весна скресла…».
переглядів: 195
На Рівненщині тривають зустрічі з родинами загиблих воїнів

Ще одну розширену зустріч з родинами зниклих безвісти військових провели на Рівненщині. Цього разу у Сарнах.
переглядів: 206