Щороку стан здоров'я українських дітей неухильно погіршується
8% школярів за час навчання набувають хвороб органів травлення, а по 5% виносять з середньої школи разом зі знаннями проблеми з хребтом, обміном речовин, зором і шкірою. Але найбільше - майже кожен другий випускник - регулярно хворіють на простудні захворювання. Шість років тому на хронічні захворювання страждали менше 1,8 тисяч з кожних 100 тисяч дітей - це теж значний показник, але за подальші чотири роки він збільшився майже до 1,9 тисяч, констатує видання "Корреспондент".
Крім того, третина школярів, за даними Державного інституту розвитку сім'ї і молоді (ДІРСМ), дуже багато вільного часу проводять за комп'ютером. Батьки нарікають на те, що в Інтернеті їхні діти спілкуються з друзями, і відмовити їм у цьому складно.
В ході іншого дослідження з'ясувалося, що третина підлітків по буднях віддає телевізору більше чотирьох годин на день. А у вихідні, за підрахунками ВООЗ, на багато годин прилипають до екранів телевізорів більше 70% українських дітей. Тоді як, наприклад, в Італії на подібну недільну телеманію страждають лише 28% хлоп'ят.
Регулярне сидіння перед монітором або телеекраном у випадку з українським підростаючим поколінням посилюється тим, що приблизно четверо з п'яти школярів майже ніколи не займаються спортом. А половина школярів якщо і реалізують на практиці девіз "швидше, вище, сильніше", то максимум протягом години на тиждень.
Щоб зрозуміти, наскільки це мало, досить поглянути у бік розвинених країн Європи. За даними експертів ВООЗ, в середньому близько третини опитаних там тінейджерів займаються спортом з середніми навантаженнями по одній годині п'ять або більше разів на тиждень. Попереду всіх за цим показником ірландці - регулярно навантажують себе фізично майже 60% молодих кельтів.
Проте винна не лише загальноосвітня школа. Сьогодні, коли радянська система оздоровлення дітей пішла в небуття, порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих, а точніше, їхніх батьків, іронізує Євген Комаровський, відомий український педіатр. Проте старше покоління, за його спостереженнями, часто легковажно відносяться до цього обов'язку. "Батьки вважають, що дільничний педіатр і вчитель їм винні! І поки вони сподіватимуться на чужих тіток, діти хворітимуть", - зазначив лікар.
Українська держава, на думку Комаровського, навпаки, абстрагувалася від проблем дитячого здоров'я. "Тому поки піклуватися про дитяче здоров'я можуть тільки батьки", - резюмував він.
Найочікуваніші фільми 2025: що подивитися цього року
2025 рік обіцяє стати роком масштабних прем'âр, продовжень культових франшиз і нових оригінальних проєктів.
переглядів: 311
Розширено перелік пільговиків у 2025 році: ветерани, чорнобильці, депортовані
У 2025 році пільги з оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива будуть надаватись з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
переглядів: 301
ТОП-5 помилок після біозавивки: чого уникати, щоб зберегти красу локонів
Власниці прямого волосся знають, як багато часу потрібно витратити на створення красивих локонів. Вони використовують бігуді та плойки, всілякі укладальні засоби, що забезпечують короткочасний результат. Технологія біохімії для волосся дозволяє отримати розкішну кучеряву шевелюру на тривалий термін. Але догляд за такою зачіскою вимагає часу, знань і виконання правил.
переглядів: 82
Фальшиві графіки відключення газу: як маніпулюють у Telegram-каналах
Уважно читайте новини та перевіряйте інформацію в офіційних джерелах. Днями мережею ширився фейк про відключення газу по графіку.
переглядів: 350
Майстерність прикрас ручної роботи: краса та унікальність
Прикраси ручної роботи завжди були особливо цінними завдяки своїй унікальності та майстерності. У сучасному світі домінує масове виробництво. Тому ручна робота привертає увагу своєю індивідуальністю та увагою до деталей. Люди все частіше віддають перевагу таким прикрасам. Адже вони є відображенням особистого стилю та характеру.
переглядів: 225