Ми у Facebook
20.04.2010, 15:50

На Рівненщині провели інтелектуальну гру серед дітей-сиріт

Свято інтелекту влаштував рівненський Клуб Ротарі для діток-сиріт, позбавлених батьківських прав та з малозабезпечених сімей. Юні інтелектуали у захопливій грі “Що? Де? Коли?” продемонстрували гострий розум, неординарні знання та логічне мислення.
- Цього року ми вперше проводимо подібний захід, проте маю велику надію, що це стане доброю традицією і незабаром проходитиме на всеукраїнському рівні. Ми прагнемо допомогти цим діткам і продемонструвати, що у цьому житті можна досягти значних висот завдяки своєму розуму та впевненості у собі, - розповіла президент Ротарі Клубу міста Рівне . Співорганізатором благодійного заходу стало обласне управління освіти і науки РОДА на базі Комунального закладу “Олександріївської школи-інтернату I — III ступенів ” Рівненської обласної ради. . Безспосередню участь у заході взяли члени Клубу “Рівне-Ротаракт”, які власне і провели гру. До благодійного акції долучилися і деякі рівненські підприємці, які не могли залишитися осторонь у такій справі.
За перемогу змагалися 5 команд : «Лінза» Клеваньська спеціалізована загальнооосвітня школа-інтернат Рівненського району, «Умка», «Надслучанські соколята» Березнівський агротехнічний ліцей-інтернат, «Ерудити» Олександріївська школа-інтренат і «Вербівчанка» Вербська середня школа-інтернат для дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківської опіки.
А правила у грі дуже прості. Ведучий задає запитання, а капітани команд маючи правильну відповідь піднімають руку та сигналізують свистком свою готовність. Хто перший відреагував, той і отримав право відповідати. За кожну правильну відповідь команда отримувала у свій актив один бал.
Перший тур включав у собі запитання від простішого до складнішого. За кожну правильну відповідь уболівальники нагороджували команди бурхливими оплесками. Ведуча подекуди навіть не встигала до кінця прочитати запитання, як юні інтелектуали вже тягнули руку, аби відповісти.
У другому турі юні інтелектуали продемонстрували свої знання у казках. Діти з легкістю цитували казки, називали авторів та точно знали до якого твору належить той чи інший персонаж. Проте одне запитання все ж таки виявилося не таким простим як здавалося на перший погляд. Воно звучало так - «За допомогою цього інструменту можна щось змайструвати, а можна і убити. Про що йде мова». Відповіді вражали своєю різноманіттю від молотка до кувалди, можливо давалося у знаки сучасне телебачення. Проте лише після того, як ведуча з акцентувала, що мова йде саме про казки, була названа правильна відповідь – голка.
Дух змагання та азарту ніби заполонив увесь зал. Команди відстоювали свою думки та боролися за кожен бал. Через баталії та невизначеність, хто ж все таки перший підняв руку, інколи навіть доводилося знімати запитання. Проте уболівальники завжди були поруч і підтримували свої команди оплесками та скандуючи девізи.
Під час гри у «Що? Де? Коли?» діти показали високі знання у різних областях від історії до українознавства. Продемонстрували логічне мислення та широкий кругозір.
В одному із турів честь команди довелося захищати капітанам команд. Вони мали скласти якомога більше слів із поданих букв. Кількість і правильність цих слів визначало журі.
Організатори інтелектуального свята додали у змагання і певної родзинки, адже в одному із конкурсі учасників команд замінили наставники, які весь час тримали кулаки за них сидячи у залі. Не поступаючись своїм вихованцям у азарті та завзятості педагоги боролися за кожен бал у актив своєї команди.
- Цей захід дуже важливий і потрібний, адже є дуже багато ігор і змагань, проте не так багато інтелектуальних. Тому я думаю, така гра сьогодні спонукатиме їх до навчання завтра. А для дітей-сиріт знання – це їх зброя у майбутньому житті,- розповіла пані Тетяна наставник команди “Умка” Клеванської загальноосвітньої школи-інтернат.
Розважали гостей та учасників команд танцем брейк-дансу та українськими піснями у виконанні вихованців Олександріївської школи-інтернату.
Перемогу у напруженій боротьбі виборола команда “Надслучанські соколята” із Березного. Проте жоден із учасників інтелектуальної гри не залишився без подарунку.
- Ми не очікували на перемогу, проте дуже старалися. Ця перемога для дуже важлива, адже ми її здобули завдяки власному розуму,- прозповів Михайло Пилипчук, капітан команди-переможниці.
- Я вважаю, потрібно більше проводити подібні змагання, адже це відкриває для нас багато нового та цікавого, а також відкриває нові грані у нас самих — поділилася враженнями учасниця команди “Умка”.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ