Премія імені Ігоря Свєшнікова за 2009 рік присуджена Тетяні Биковій
Під головуванням першого заступника голови Рівненської обласної ради Валентина Королюка відбулося засідання Комітету із присвоєння премії імені Ігоря Свєшнікова у галузі охорони культурної спадщини краю. На ньому члени Комітету визначилися із лауреатом цієї премії за 2009 рік. Ним стала завідуюча відділом історичних досліджень ТзОВ ДЦ «Рівне – Суренж» Тетяна Бикова.
Тетяна Бикова присвятила справі охоронно-культурної спадщини майже 30 років. Її зусиллями врятовані десятки пам’яток історії та археології області. Дослідниця організувала ряд експедицій та взяла участь у 40-ка археологічних розвідках та розкопках області. Зокрема, вона проводила ексгумацію перших поховань бійців УПА, які були виявлені на території місця бою в селі Гурби Здолбунівського району, та внесла значний вклад в організацію та роботу Першої Гурбенської експедиції. Завдяки наполегливості дослідниці були встановлені десятки пам’ятних знаків на місцях масових розстрілів мирного населення, нею було виявлено понад 500 пам’яток історії та культури області. Також серед здобутків Тетяни Бикової – перелік пам’яток архітектури Рівненщини, який був затверджений Рівненською обласною радою в 1995 році. Вона неодноразово виступала на захист відомих історичних об’єктів, яким загрожувало свідоме знищення. Так, наприкінці 80-х років саме через принциповість та наполегливість Тетяни Бикової було зупинено будівництво гаража обкому КПУ у межах охоронної зони пам’ятки історії та архітектури національного значення – будинку колишньої гімназії (нині – обласний краєзнавчий музей). Нагадаємо, що премія імені Ігоря Свєшнікова – відомого археолога, дослідника Берестецької битви 1651 року, доктора історичних наук (1915 – 1995) – була встановлена Рівненською обласною радою в грудні 1995 року. Вона присуджується з метою відзначення кращих спеціалістів в галузі охорони та збереження пам’яток історії, культури та архітектури. Щорічно Комітетом, створеним розпорядженням голови обласної ради, присуджується одна премія до Дня пам’яток історії та культури в розмірі двох тисяч гривень. Виплата премії здійснюється відповідно до розпорядження голови обласної ради на підставі рішення Комітету.
Зловмисники вчиняли злочини, пов’язані з незаконним переправленням через державний кордон України військовозобов’язаних чоловіків поза пунктом пропуску, шляхом надання вказівок та організувавши їх доставлення до пункту незаконного перетину, за що отримували грошову винагороду.
У залі камерної та органної музики 30 січня звучатиме музика Едварда Гріга, Густава Холста, Пітера Мартіна, Карла Дженкінса, Віктора Камінського, створена для оркестрового виконання.