Ми у Facebook
04.05.2010, 14:36

Тетяна Бикова: "Коли місто починає руйнувати свою історію, воно втрачає свій колорит"

Жителі Рівного часто скаржаться, що в місті гостей нікуди зводити, немає що показати. Це твердження має дві сторони, вважає історик і археолог Тетяна Бикова, завідувачка відділу історичних досліджень товариства «Рівне – Суренж». Нещодавно вона отримала премію імені Ігоря Свєшнікова у галузі охорони культурної спадщини краю. Завдяки Тетяні Вадимівні чимало історичних пам’яток збережені до сьогоднішнього дня.
- Премія Ігоря Свєшнікова, яку ви отримали, особисто за ваші заслуги?

- Цю премію я заслужила не одна. Це все мої однодумці, які буквально хворіють історією цієї стародавньої слов’янської землі та намагаються зберегти мудрість та пам’ять про наших предків.

- Тетяно Вадимівно, чому ви так активно захищаєте історичні пам’ятки? Не всі вважають це важливою справою. Адже сучасне суспільство будує власну історію.

- "Будує власну історію"... Що стається з людиною, яка втрачає пам’ять? Її життя неповноцінне. Якби люди вивчали історію краю, вони б почали цінувати памятки. Рівне входить в 17-ку історичних міст України.

На Рівненщині надзвичайно багато підземних об’єктів, вони є недослідженими. За часів правління Сталіна їх «законсервували». У давні часи монастирі і замки будувалися з підземеллями. Розроблялись два плани: наземної частини й підземної. Підземна - це була родинна таємниця. Розташування багатьох зруйнованих монастирів наразі невідоме (наприклад Пересопницький, де писалося відоме Євангеліє, на якому присягаються українські президенти).

Коли місто починає руйнувати свою історію, воно втрачає свій колорит. Набагато краще реставрувати старий будинок, ніж будувати однакові бетонні споруди. Це буде своєрідна фішка. Адже раніше однакових будинків ніхто не будував.

Багато вулиць, які названі іменами відомих людей, не мають анотаційних дощок. На жаль, в нашому історичному обласному центрі немає повноцінної державної структури, громадського товариства, які займалися б проблемами збереження культурного надбання міста.


P.S. Тетяна Бикова всім серцем прагне захистити пам’ять міста, на своїх досягненнях вона та її колеги не зупиняються. У планах ще багато унікальних знахідок, відкриттів та непрочитаних сторінок історії рідного краю. Коли ми знаємо історію міста, ніколи не виникне думок, що в Рівному гостям немає що показати. Наше місто має надзвичайно цікаву історію, яка чекає своїх дослідників.





На правах реклами