Ми у Facebook
04.06.2010, 14:13

Медицину рівненщини чекають реформи

Серйозні зміни чекають на медицину Рівненщини найближчим часом. Аудит медичних закладів покаже, як оптимізувати їхню мережу. В такий спосіб обласна влада збирається вивільнити кошти, щоб зробити первинну медичну допомогу повністю безкоштовною. Водночас обіцяють створити конкуренцію приватним аптекам і кабінетам. Про інші задуми детальніше в інтерв’ю “ОГО” розповів заступник голови Рівненської ОДА Юрій КІЧАТИЙ.

Первинна допомога стане безкоштовною?
— Облрада вирішила створити комісію з оптимізації медичних закладів. Чи можна нині сказати, які лікарні припинять існування?
— Депутати підтримали рішення про аудит лікарняних закладів, який попросив здійснити керівник області Василь Берташ. Він виступає за те, що в межах коштів, виділених на медицину з обласного бюджету, мають надавати безкоштовні послуги. Зокрема, первинну допомогу. Коли з людиною щось сталося, ніхто не повинен у лікарні запитувати, чи вона має з собою гроші. Адже на медикаменти в обласному бюджеті передбачили гроші. Зі свого боку, ми повинні гарантувати це людям і контролювати, як виконується рішення.
Коли готувався обласний бюджет, то виникло багато запитань. Зокрема, як у Рівному може працювати 21 обласний заклад охорони здоров'я? Чому їх так багато та як можна збалансувати? Наперед скажу, що частина має стати відділеннями обласної лікарні. Хоча саме аудит дасть відповідь, як оптимізувати систему медичних закладів і вивільнити кошти на закупівлю обладнання та медикаментів, аби безкоштовно надавати первинну медичну допомогу.
— Таку схему збираєтеся запровадити на рівні області?
— Так, адже зможемо оптимізувати управлінську систему медицини. Відтак з’являться кошти, аби люди не платили за елементарні послуги — рентген, УЗД тощо.
Я хочу сказати, що стою на захисті лікарів, на яких суспільство поставило негативне клеймо. Як у кожній галузі та колективі, в медицині зараз існують негативні явища. Проте в Рівному досить багато фахових спеціалістів, які можуть робити тут складні операції. Їм просто треба дати можливість працювати, створити відповідні умови.
Кадрові висновки зроблять пізніше
— Яких кадрових змін серед головних лікарів можна чекати?
— По-перше, треба дати оцінку роботи. Поки мало часу минуло, щоб оцінювати управлінську роботу головних лікарів. Хочу заспокоїти всіх, хай сплять спокійно! Проте від людей на “гарячу лінію” в ОДА надійшло надто багато скарг з конкретними фактами, кому та скільки платили. На жаль, рецидиви є...
— Чи буде змінений керівник обласної лікарні Мирослав Семанів? Спроби попереднього керівництва ОДА це зробити провалилися... Чи плануєте вивчити доцільність перебування на посаді головного лікаря обласного радіологічного диспансеру Володимира Баюна, проти якого рік тому збунтувалася частина колективу...
— Хочу одразу відкинути всю політичну площину питання. Що стосується Мирослава Семаніва, то в нього закінчується контракт. Він повинен мати шанс попрацювати в системі координат, яку створює команда Василя Берташа. Тобто, коли управління медичними закладами здійснює обласна адміністрація.
Ми даємо шанс кожному попрацювати, показати себе. Тоді будемо робити висновки. Не можна говорити, що прийшли та будемо звільняти людей. Команда Василя Берташа — це люди, які налаштовані багато працювати. Хто готовий це робити з нами — залишиться, якщо не справиться, то зрозуміє і піде сам.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини