Ми у Facebook
03.08.2010, 11:17

У Греції туристи чекають бензину

У розпал туристичного сезону сотні туристів на грецьких островах стали заручниками “бензинових страйків”. Через збої в постачанні запаси пального на автозаправних станціях зменшуються. Відтак, дістатись із деяких островів до столиці Греції практично неможливо. Про це повідомляє спеціальний кореспондент порталу OGO.UA з Греції
Наприкінці минулого тижня пасажирські порти деяких островів перестали приймати та відправляти відпочиваючих. Заправні станції на деяких грецьких островах працюють без палива протягом декількох днів. Але через нестачу пального страждає не тільки туристична галузь. У країні почалися перебої з постачанням води, овочів і фруктів.
— Бензинові страйки створюють проблеми не лише для туристів, а й для власників магазинів, ресторанів, оптових баз. Адже на острів завозиться обмежена кількість напоїв та продуктів харчування. Відтак запас товарів розподіляється пропорційно для усіх закладів. У таких випадках грецьким родинам доводиться заздалегідь створювати запаси бензину, води та продуктів харчування, — розповідає житель острова Міконос Дімітріс ГКОВІНАС.

До вирішення проблем із бензопостачанням уряд Греції зобов`язав військових. Тому й, напевно, у зв`язку із цим, можна було побачити гелікоптери, які курсували над островами десятки разів. Та попри це, сотні туристів і досі залишаються заручниками нестачі бензину. Адже не всі морські сполучення відновили роботу в повному обсязі. Втрачені білети, згаєний час та ще багато непорозумінь везтимуть туристи додому разом із бронзовою засмагою.

Нагадаємо, що грецький уряд був вимушений піти на низку непопулярних заходів економії і реформування економіки, після того, як у кінці квітня країна постала перед загрозою дефолту і влада була вимушена звернутися за допомогою до МВФ і ЄС. Проте в обмін на кредити від країни вимагають провести низку реформ. Страйки й акції протесту із застосуванням сили не утихають у відомій своїм могутнім профспілковим рухом Греції з кінця квітня.

Водії протестують проти спроб уряду лібералізувати ринок автоперевезень на вимогу Міжнародного валютного фонду і зменшити вартість ліцензій на перевезення. Водійські профспілки вважають, що нові учасники ринку перевезень будуть платити менше, ніж свого часу це робили вони.





На правах реклами