Ми у Facebook
10.08.2010, 16:45

Рівненський бізнес піде у тінь?

Зміни в податковому законодавстві викликали ажіотаж та активне обговорення у ділових колах. Зарплати, офіційні відрахування, збільшення податкового навантаження жорсткіше контролюватиметься держорганами. Як усе це вплине на діяльність рівненських підпиємців — дізнавалась кореспондент Рівненського інформаційного порталу OGO.ua.
Наприкінці липня на офіційній веб-сторінці Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва було розміщено оновлений законопроект про спрощену систему оподаткування.
На думку експертів, запропонована реформа спрощеної системи оподаткування різко зменшить інтерес підприємців до її застосування.

За словами депутата міської ради Романа ЧОКАНА, податкові зміни створять сприятливі умови для погіршення діяльності підприємців. Особливо тих, які в кризовий період працюють у “мінуси”.

— У подальшому це призведе до того, що підприємці будуть змушені перейти на Загальну систему оподаткування, що зменшить надходження до бюджету, — вважає Роман Чокан. — Зросте рівень зарплат у конвертах, адже для того, щоб вижити, підприємці переходитимуть на нелегалізовану діяльність. Тож зміни в податковому законодавстві, які визрівають, є недоцільними.
Найбільш славнозвісною нормою законопроекту може стати узаконення єдиних правил нарахування внесків до системи Пенсійного фонду — як для загальної системи оподаткування, так і для спрощеної системи оподаткування.

Глибоку стурбованість підприємців можна пояснити не лише вже звичною нестабільністю вітчизняної економіки, а й системним “перекосом” у сфері державного регулювання найманої праці.
Керівник Рекламно-Маркетингової компанії “НеоМарк” Андрій ПРОКОПЧУК розповідає, що зміни в податковому законодавстві створять неабиякі проблеми для діючих підприємців:

— Сьогодні податкові відрахування “з'їдають” майже половину мінімальної зарплати. Таке податкове навантаження призводить до того, що поступово бізнес заганяється в тінь. Такий стан речей не дозволить багатьом підприємцям здійснювати офіційне оформлення та офіційні відрахування із заробітної плати. Відтак, у результаті рівень нелегальних зарплат та неоформлених працівників збільшуватиметься, а надходження до бюджету зменшуватимуться. Більшість "нововведень" для малого бізнесу спрямовані не на збільшення цих надходжень а на збільшення залежності бізнесу від контролюючих органів. Відтак, підприємці будуть змушені більшість свого часу займатись обліком, звітністю та забезпеченням роботи контролюючих органів. Часу на підприємницьку діяльність у них вже не буде.





На правах реклами