Ми у Facebook
06.09.2010, 10:01

В Україні мають намір заборонити секонд-хенд

Прем'єр-міністр має намір підтримати легку промисловость України, на п'ять років скасувавши сплату підприємствами галузі податку на прибуток і заборонити імпорт секонд-хенду.
Про це заявив Прем'єр-міністр України Миколи Азаров на прес-конференції щодо проекту Податкового кодексу.

У виступі Микода Азаров зазначив, що велику стурбованість викликає те, що за 20 років Україна втратила свою легку промисловість. Частка легкої промисловості України у ВВП менше 1%. Наші ринки заповнені товарами народного споживання закордонного виробництва. Виникає питання: що, ми не здатні самі для себе робити праски, наприклад, і багато іншого? Чому у нас праски імпортні? Україна, яка виробляє супутники, за 20 років втратила здатність виготовляти праски. Парадокс.

- Тому даємо 10 років пільгового режиму з прибутку для підприємств, які працюють у легкій промисловості, - повідомив прем'єр-міністр.- Ми говоримо, що не будуть користуватися ніякими податковими преференціями ті, хто ввозять ширвжиток, second hand так званий. Україна що, смітник? Настав час у себе виробляти все, що нам потрібно і в мінімальному ступені завозити.

Уряд має намір звільнитри ту частину прибутку, яка спрямовуватиметься підприємствами на інновації, на технологічне оновлення, від сплати податку на прибуток. Це не пільга, а свідома дія влади, спрямована на оновлення застарілої промисловості, де ступінь зносу основних фондів вже перевищує в окремих галузях 80-85 %. Про це йдеться у виступі прем'єр-міністра України Миколи Азарова на прес-конференції щодо проекту Податкового кодексу.

Як повідомляє gazeta.ua,голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський, комітет уже направив свій законопроект до Секретаріату Кабміну.

- Щорічно в країну ввозиться 2 кг секонд-хенду на людину. Якби ця продукція вироблялася в Україні, ми отримали б ринок в 22 млрд на рік і мільйон робочих місць. І це без урахування того, що секонд-хенд часто становить загрозу для здоров'я громадян, - сказав він.

За словами Бродського, ініціатива комітету вже схвалена Мінпромполітики і Держмитницею.

За даними Держкомстату, в січні-липні легка промисловість реалізувала товарів на 3,33 млрд грн (0,7% від загальної суми продажів у країні).

Спад обсягу виробництва в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року склав 6,2%.

Імпортери одягу не бояться, що запропоновані заходи посилять їх конкуренцію з українськими виробниками.

Завантажити проект кодексу





На правах реклами