Ми у Facebook
13.09.2010, 14:06

У Рівному журналісти патрулювали вулиці разом з правоохоронцями [ФОТО]

Не кожного дня вдається спробувати себе у ролі міліціонера. Точніше, працівника Державтоінспекції. Коли ж під час акції "День з ДАІ" така можливість випала — залюбки погодився. Адже ситуації, як і водії, на дорозі бувають різними. "ОГО" ж розповість лише про декілька з них.
Після невеличкого інструктажу від працівників відділу пропаганди ДАІ, направлюсь до "свого" екіпажу. Зі мною в цей день на автошляхах Рівного чергуватимуть два працівники ДПС — старший інспектор ДПС, лейтенант Олександр Семенюк та інспектор ДПС, прапорщик Василь Мельник. А охороняти порядок на дорогах ми будемо на славнозвісному джипі "Тойота-Лендкрузер". Саме на тому, яким свого часу користувався колишній начальник УМВСУ в Рівненській області Анатолій Француз, а екс-начальник ДАІ Едуард Герасимчук перекривав дорогу на відкритті нової гілки тролейбусного руху. Втім, славетні часи джипа вже давно минули, і зараз він нарівні з іншими авто патрулює вулиці.
— А у вас напарники та автомобілі постійно ті самі? — запитую правоохоронців по дорозі до перехрестя біля автовокзалу.
— Ні, так тільки у голлівудських фільмах буває або за кордоном, — посміхається Василь Мельник. — У нас же напарники й авто змінюються кожного дня. Кожного ранку отримуємо інформацію, з ким патрулюватимемо вулиці і по якому маршруту. Так що колектив у нас дружний.
Оскільки біля автовокзалу транспорту небагато, вирушаємо на інше проблемне перехрестя — Грушевського — Уласа Самчука.

Син і батько — три десятиліття в ДАІ

І на цьому перехресті біля готелю "Марлен" ситуація спокійна. Утім, без діла правоохоронцям сидіти не доводиться. Прапорщику Василю Мельнику телефонують колеги. Виявляється, затримали "АЗЛК" із сумнівним техоглядом і номером кузова.
— Звірте все. Номер у документах співпадає тільки на табличці? А на кузові інший? Табличку могли і перебити, — припускає прапорщик і радить. — Щоб не виникало спорів — транспортуйте на експертизу.

Справа в тому, що Василь працює в Державтоінспекції вже тринадцять років і досвіду має чимало. Тому й телефонують колеги до нього за дружньою консультацією.
— У мене й батько раніше відпрацював у ДАІ двадцять років. Причому прийшов працювати ще в 70-роках. Розповідає, що по-різному тоді бувало. І транспорту не вистачало, і на пост на громадському транспорті їздили. Це зараз патрульні укомплектовані технічними засобами, є автомобілі. Щоправда, ключова ситуація не змінилась — і тоді порушували, і зараз. Хоча, коли мені після училища випало обрати професію, батько не дуже хотів мати в сім’ї ще одного працівника ДАІ. Та доля вирішила інакше. Тепер у нас уже династія, — розповідає правоохоронець.

"Порушив, але не винен"


Контролювати ситуацію на дорозі "даішникам" допомагає "Візир". Тим паче пристрій фіксує порушення на відео та фото. А це для водіїв під час складання протоколу суттєвий аргумент.

Кілька хвилин — і маємо порушника. "ВАЗ-2111" порушує правила проїзду перехресть. Водій порушення не визнає. Каже, так склалась дорожня ситуація. Після зупинки та перевірки документів лейтенант Олександр Семенюк запрошує його до патрульного авто. Там сам факт порушення чітко зафіксований на відео.
— Я вже виїхав за пішохідний перехід. Побачив вас. Мусів закінчити маневр, не буду ж стояти посеред перехрестя, — виправдовується пан Василь, водій з багаторічним стажем. — Я ж не винен, що ситуація така склалась. Цей штраф мені, пенсіонеру, афганцю — буде важко заплатити.

Справді, зрозуміти водія можна, адже штраф у більш ніж 400 гривень при пенсії у 700 гривень — це проблема. Втім, правоохоронці непорушні — закон є закон. Засмучений водій їде навіть не дочекавшись копії протоколу про порушення.
Іншого разу Олександр Семенюк зупиняє новенький позашляховик "Ніссан". Водій виходить, і після коротенької розмови з правоохоронцем хапається за голову. Сідає в авто і їде в тому напрямку, звідки приїхав.
— Дивлюсь, їде авто без переднього номерного знака. Зупиняю, кажу водію. А він не вірить. Вийшов і сам здивувався, — розповідає лейтенант. — Каже, мабуть, на мийці згубив. Оце поїхав шукати. Взагалі-то, їзда без номерів — це вже порушення. Але, зважаючи на ситуацію, я пішов водію назустріч.

Вартість авто на частоту порушень не впливає
Патрульні розповідають: однаково порушують водії і дорогих, і дешевих авто. Як і втекти намагаються різні авто.
— Якось ловили "Ленд-Ровер". А один з наших колег примудрився на "Жигулях" у Рівному нагнати новенький позашляховик, — посміхається Олександр Семенюк. — У місті втікати безглуздо — швидкості великої не набереш, патрульних авто багато. От нещодавно ловили п’яного хлопця на "Жигулях". Він втікав через півміста і заробив у підсумку тільки кількатисячний штраф. Адже ж все одно спіймали.
Утім, застосовувати зброю патрульним доводиться дуже рідко. За словами Василя Мельника, за 13 років під час виконання стріляти в людей не доводилось. Хіба що під час затримання злочинців.
Загалом після запровадження більших штрафів водії стали більш дисципліновані, — зауважують інспектори. Утім, роботи для правоохоронців і тепер більш ніж достатньо.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини