Сьогодні у всьому світі святкують Хеловін
Подекуди цей день почали відзначати навіть в інститутах і школах.
Історична довідка
Свято Хеловін виникло в дохристиянські часи серед кельтських племен, що населяли території сучасної Британії, Ірландії і північної Франції.
У кельтів існувала традиції святкувати початок кожної пори року. Саме тому на 31 жовтня випадає найголовніше кельтське свято Самхейн (Samhain). Згідно із давніми віруваннями, в цей день відкривалася межа між світом живих і мертвих. Кельти надавали цьому звичаю великого значення, аби не стати жертвою тіней мертвих, вони виряджалися у звірині шкури, гасили вогнища у своїх домівках і усім своїм виглядом намагалися відлякати привидів.
Свято, подібне Хеловіну, існувало і на Русі у стародавніх слов'ян. Воно називалося Навій День (від старослов'янського "навь" – мертвець, небіжчик, покійний, померлий) або Проводи і святкувалося навесні.
Християнська церква довго боролися зі старими могутніми богами, але, на жаль, язичники продовжували відзначати свої споконвічні свята, незважаючи на заборони і гоніння. І тоді Папа римський Григорій III вирішив перенести подібне католицьке свято Всіх Святих (All Hallows Even) з 13 травня на 1 листопада. Таким чином, католицька церква почала святкувати велике свято одразу ж після язичницького.
Церква та освітяни проти свята язичників
Збільшення популярності цього давнього кельстського свята на території колишнього СРСР призвело до неоднозначної реакції влади та церкви. До прикладу, з 2003 року в Москві святкування Хеловіна заборонено відповідними розпорядженнями російської влади, через наявність у заходах елементів релігійного змісту (культ смерті або знущання над смертю, уособлення смерті і духів зла і т. д.). А в Україні цього року Сімферопольська та Кримська єпархії Української православної церкви Московського патріархату закликали православних віруючих не брати участі у святкуванні Хеловіна.
Найдобріші вітання з Днем доброти 2024
Завтра, 13 листопада, у багатьох країнах відзначають День доброти. Це чудова нагода згадати про значимість добра у нашому житті. А також привітати один одного.
переглядів: 141
Юна мешканка Рівненщини стала на Захист України
20-річна військова з Гощанщини керує відділенням «вампірів». Дівчина із позивним «Афіна» одразу після школи пішла навчатися на сержантські курси до Львівського військового коледжу.
переглядів: 147
Відома журналістка на Рівненщині шукала привидів
Наша область має не тільки багато прекрасних місць, але й справжніх таємниць, які можуть здивувати.
переглядів: 1116
У Рівному буде музична моновистава "Світло душі"
17 листопада о 17:00 запрошуємо на авторський проєкт Анастасії Янцур - музична моновистава «СВІТЛО ДУШІ».
переглядів: 207
Надбавки для педагогів 2025: хто отримає доплати
Надбавку до заробітної плати з 1 січня 2025 року отримуватимуть усі педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, а не лише вчителі.
переглядів: 184