Ми у Facebook
31.10.2010, 12:05

Віталій Салімон: “Музика цілком здатна прогодувати людину”

Музикант-віртуоз — про щирість, 150 автографів і музику як сенс життя
Продовжуємо знайомити читачів OGO.ua з переможцями цьогорічного проекту “Зірка Рівного”. Сесійний музикант Віталій САЛІМОН, учасник грандіозного проекту “Музика сердець. Рок-легенди” — один із тих, хто за результатами інтернет-голосування на Рівненському інформаційному порталі Ogo.ua потрапив до числа лідерів за кількістю голосів.


— Віталію, коли у тебе з'явився перший потяг до музики?
— Пам'ятаю, мені було одинадцять, коли однокласник награв пару акордів на гітарі. Ті акорди справили неймовірне враження: вони просто вбили мене наповал. З першого ж звуку відчув, що це моє і займатися цим — моє покликання. Ще одним підтвердженням є те, що, незважаючи на спроби батьків віддати на хор чи фортепіано, я залишався вірним лише гітарі. З того часу і до сьогодні живу музикою, при тому, що за ці роки практично ніколи не займався з вчителем, а старався опановувати гру самотужки.

— Хто з музикантів вплинув на твою творчість?
— Як музиканту мені надзвичайно імпонує американський гітарист, музикант, композитор і вокаліст Стів Вай. Цей геніальний гітарист придумав свій стиль, свою гармонію, його творчістю я особливо захоплююсь. Не менше вплинули на мене Інгві Мальмстін, Джо Сатріані,
Гері Мур. Але це не означає, що я їх копіюю, я просто намагаюся вловити ідею і створити своє, власне...

— Як ставляться батьки до професії музиканта?
— З самого початку лише мама лояльно ставилася до мого заняття. Коли щось не виходило, я приходив до неї, вона мене підтримувала і я продовжував далі займатися своїм ділом. Тепер, коли я вже досяг певного рівня і можу заробляти гроші, не займаючись нічим іншим, окрім музики — і тато, і мама гордяться мною, іноді навіть відвідують мої концерти, якщо це якесь масштабне дійство. До того ж, на подив багатьох людей (а раніше — і моїх батьків також!), музика цілком здатна прогодувати людину.

— Наскільки успішною є рок-музика в Україні?
— На жаль, рок в Україні на другому плані. Гроші зазвичай вкладають у ту музику, яка здатна принести максимально великий прибуток за максимально короткий час. В Європі, наприклад, тобі не обов'язково бути віртуозом — грати велику кількість стилів, вистачить придумати якусь "фішку", особливий внесок у рок-музику, і ти вже зірка. У нас навпаки, якщо ти хочеш бути успішним музикантом, ти повинен грати всі стилі: і рок, і джаз, і блюз, і поп. Я намагаюся грати все. Наприклад, недавно записував гітару для лауреатки цьогорічного фестивалю “Нова хвиля” в Юрмалі Тетяни Ширко.

— Віталію, які найяскравіші моменти, пов’язані з музичною кар’єрою, закарбувалися в твоїй пам'яті?
— Ніколи не забуду фестиваль "Протяг" в Острозі. Тоді з двохсот присутніх я віддав автограф 150-тьом. Також, яскравою подією в житті була поїздка до Києва, на запрошення Руслани Лижичко. Я пройшов кастинг, мені дали диск з репертуаром, щоб я його підібрав. З цим я швидко справився і надалі виступав у складі музикантів Руслани, але в силу обставин там не залишився і згодом повернувся до Рівного.

— Неприємні випадки, думаю, теж траплялися?..
— Траплялися. Найбільше запам'ятався випадок, коли напередодні поїздки до Руслани я зламав ногу. Довелося проходити кастинг на милицях, а потім на тиждень раніше зняти гіпс, щоб вийти на сцену. А ще, пригадую, мене прикро здивувало, коли один журналіст взяв, вигадав і написав, що моєю найзаповітнішою мрією було "вийти на ринг перед боєм Кличка і заграти Гімн України", чого я не говорив, та й взагалі додуматися до такого не зміг би.

— Як ставишся до активного розвитку поп-музики в Україні?
— Взагалі, стараюся не розділяти музику, типу рок — це добре, поп — це погано. Я дивлюся на це зі сторони музиканта. Наскільки якісною може бути поп-музика, настільки неякісною може бути рок-музика. Найбільше ціную якість, будь то блюз, джаз, рок чи поп. Із задоволенням слухаю сучасну електронну музику, наприклад, David Guetta.

— Проект "Музика сердець. Рок-легенди", створений разом із диригентом оркестру "Brevis" Геннадієм Фіськовим, також носієм титулу "Зірка Рівного", можна впевнено назвати одним з найуспішніших музичних проектів міста Рівного. Чи не збираєтеся повторити досягнутий успіх в інших містах України?
— Звичайно, у планах є все. Наприклад, ми обдумували варіант презентації проекту в обласних центрах. Також, міркували оновити репертуар, додати більше рок-композицій і знову порадувати рівнян, але це питання більше до Геннадія — він-бо є керівником проекту.

— У майбутньому продовжуватимеш займатися музикою?
— Так, однозначно, тільки музикою. З тієї простої причини, що музика — сенс мого життя.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ