Віталій Салімон: “Музика цілком здатна прогодувати людину”
— Віталію, коли у тебе з'явився перший потяг до музики?
— Пам'ятаю, мені було одинадцять, коли однокласник награв пару акордів на гітарі. Ті акорди справили неймовірне враження: вони просто вбили мене наповал. З першого ж звуку відчув, що це моє і займатися цим — моє покликання. Ще одним підтвердженням є те, що, незважаючи на спроби батьків віддати на хор чи фортепіано, я залишався вірним лише гітарі. З того часу і до сьогодні живу музикою, при тому, що за ці роки практично ніколи не займався з вчителем, а старався опановувати гру самотужки.
— Хто з музикантів вплинув на твою творчість?
— Як музиканту мені надзвичайно імпонує американський гітарист, музикант, композитор і вокаліст Стів Вай. Цей геніальний гітарист придумав свій стиль, свою гармонію, його творчістю я особливо захоплююсь. Не менше вплинули на мене Інгві Мальмстін, Джо Сатріані,
Гері Мур. Але це не означає, що я їх копіюю, я просто намагаюся вловити ідею і створити своє, власне...
— Як ставляться батьки до професії музиканта?
— З самого початку лише мама лояльно ставилася до мого заняття. Коли щось не виходило, я приходив до неї, вона мене підтримувала і я продовжував далі займатися своїм ділом. Тепер, коли я вже досяг певного рівня і можу заробляти гроші, не займаючись нічим іншим, окрім музики — і тато, і мама гордяться мною, іноді навіть відвідують мої концерти, якщо це якесь масштабне дійство. До того ж, на подив багатьох людей (а раніше — і моїх батьків також!), музика цілком здатна прогодувати людину.
— Наскільки успішною є рок-музика в Україні?
— На жаль, рок в Україні на другому плані. Гроші зазвичай вкладають у ту музику, яка здатна принести максимально великий прибуток за максимально короткий час. В Європі, наприклад, тобі не обов'язково бути віртуозом — грати велику кількість стилів, вистачить придумати якусь "фішку", особливий внесок у рок-музику, і ти вже зірка. У нас навпаки, якщо ти хочеш бути успішним музикантом, ти повинен грати всі стилі: і рок, і джаз, і блюз, і поп. Я намагаюся грати все. Наприклад, недавно записував гітару для лауреатки цьогорічного фестивалю “Нова хвиля” в Юрмалі Тетяни Ширко.
— Віталію, які найяскравіші моменти, пов’язані з музичною кар’єрою, закарбувалися в твоїй пам'яті?
— Ніколи не забуду фестиваль "Протяг" в Острозі. Тоді з двохсот присутніх я віддав автограф 150-тьом. Також, яскравою подією в житті була поїздка до Києва, на запрошення Руслани Лижичко. Я пройшов кастинг, мені дали диск з репертуаром, щоб я його підібрав. З цим я швидко справився і надалі виступав у складі музикантів Руслани, але в силу обставин там не залишився і згодом повернувся до Рівного.
— Неприємні випадки, думаю, теж траплялися?..
— Траплялися. Найбільше запам'ятався випадок, коли напередодні поїздки до Руслани я зламав ногу. Довелося проходити кастинг на милицях, а потім на тиждень раніше зняти гіпс, щоб вийти на сцену. А ще, пригадую, мене прикро здивувало, коли один журналіст взяв, вигадав і написав, що моєю найзаповітнішою мрією було "вийти на ринг перед боєм Кличка і заграти Гімн України", чого я не говорив, та й взагалі додуматися до такого не зміг би.
— Як ставишся до активного розвитку поп-музики в Україні?
— Взагалі, стараюся не розділяти музику, типу рок — це добре, поп — це погано. Я дивлюся на це зі сторони музиканта. Наскільки якісною може бути поп-музика, настільки неякісною може бути рок-музика. Найбільше ціную якість, будь то блюз, джаз, рок чи поп. Із задоволенням слухаю сучасну електронну музику, наприклад, David Guetta.
— Проект "Музика сердець. Рок-легенди", створений разом із диригентом оркестру "Brevis" Геннадієм Фіськовим, також носієм титулу "Зірка Рівного", можна впевнено назвати одним з найуспішніших музичних проектів міста Рівного. Чи не збираєтеся повторити досягнутий успіх в інших містах України?
— Звичайно, у планах є все. Наприклад, ми обдумували варіант презентації проекту в обласних центрах. Також, міркували оновити репертуар, додати більше рок-композицій і знову порадувати рівнян, але це питання більше до Геннадія — він-бо є керівником проекту.
— У майбутньому продовжуватимеш займатися музикою?
— Так, однозначно, тільки музикою. З тієї простої причини, що музика — сенс мого життя.

Рівне сьогодні зустрічне полеглих воїнів місією "На щиті": маршрут супроводу

Сьогодні, 10 травня, Рівненська громада зустрічатиме екіпаж місії "На щиті", який повертає додому загиблих Героїв. Жителів міста закликають гідно вшанувати пам'ять воїнів, які віддали своє життя за свободу та незалежність України.
переглядів: 355
У Рівному відбудеться зустріч з відомим поетом Андрієм Пермяковим

Наступного тижня, 13 травня, о 17:00, запрошують на особливу зустріч до Рівненської обласної бібліотеки для молоді (вул. Київська, 18).
переглядів: 458
Матч "Верес" - "Рух" судитиме арбітр із Черкас

Бригаду арбітрів на матч 28-го туру VBET Української Прем’єр-ліги між «Рухом» та «Вересом» очолить 40-річний Володимир Новохатній із Черкас. Для нього це буде дебютна гра у поточному сезоні за участю рівненського клубу.
переглядів: 393
Сьогоднішнє вшанування святого Миколая: історія свята

Щороку 9 травня християни вшановують одну з ключових подій у шануванні святителя Миколая Чудотворця — перенесення його мощів із міста Мири у Лікії (сучасна Туреччина) до італійського міста Барі.
переглядів: 459
На Рівненщині ще є час зареєструватися на "Ігри ветеранів"

Уже завтра, 10 травня, завершується реєстрація на участь у регіональному відборі з кросфіту, який проходить у межах всеукраїнських змагань, започаткованих Міністерством у справах ветеранів України. Сам турнір відбудеться 17 травня на Рівненщині.
переглядів: 397