Ми у Facebook
01.11.2010, 09:02

Школярів Рівненщини Міносвіти вже частково “ощасливило” новими підручниками

А саме — трохи більше, ніж на третину від запланованого.
— Ми рахуємо підручники за двома показниками: від плану завозу і від потреби, — пояснює головний спеціаліст управління освіти і науки РОДА Тетяна СЕРГІЮК. — Нині область забезпечена підручниками на 38 відсотків від плану завозу, від потреби — відсоток значно менший. Але всі райони забезпечили співвідносно рівно. Наприклад, початкова ланка книгами забезпечена повністю, також в область вже надійшла половина передрукованих підручників з історії України.

За словами пані Тетяни, у кожен район надходять підручники з певного предмета одного автора. Так практикують не лише на Рівненщині, а й у інших областях. Саме від авторства й залежить, прийшов підручник до школяра чи ні.

— Найскладніша ситуація зараз з підручниками для 10 класу, — продовжує пані Тетяна. — Наприклад, підручник з української літератури академічного стандарту надійшов весь, а от для профільної освіти — ні. Схожа ситуація із зарубіжною літературою (підручник одного автора в область привезли всі 100 відсотків, а іншого — немає зовсім), і з іноземною мовою (одного — 14 відсотків, а іншого — взагалі жодної), і з математикою (все одного, і нічого — іншого).

Втім, за словами управлінця, вихід є з усіх ситуацій. Наприклад, деякі теми у школах вивчають за старими підручниками, адже вони там є. Матеріали ж до тих, що є у навчальних програмах і немає у книгах, вчителі шукають хто де може. Вирішити цю проблему мали б нові підручники, котрі так довго “йдуть” до школярів і, за словами Тетяни Сергіюк, повністю відповідають навчальним програмам.

Між тим, на сайті osvita.ua, де “вивішують” сторінки підручників, які ще не надійшли у школи, регулярно з’являються нові коментарі з проханням оновити книгу з того чи іншого предмету. Саме тут Міністерство освіти та науки радило “качати” параграфи, а головний освітянин Рівненщини Іван Вєтров у вересні запевняв: практично всі загальноосвітні заклади області, а саме 96 відсотків, мають доступ до Інтернету. 80,5 відсотка всіх підключених до Інтернету шкіл мають можливість користуватися й користуються супутниковим (бездротовим) Інтернетом.

Цим сайтом користуються й учні. Десятикласник однієї з рівненських шкіл Олег уже другий місяць “качає” підручник і для себе, і для однокласників, і для вчителя.

— Мої батьки довго не хотіли проводити додому Інтернет, мовляв, щоб я більше читав, — розповідає учень. — Але щойно почалися оці непорозуміння з книжками, мама першою наполягала на тому, щоб його провели. Тепер простіше. Хоча часто буває й таке, що параграфи на сайті не оновлюються. Але це краще, ніж минулого року. Тоді скільки грошей та здоров’я пішло, поки робили ксерокопії з ксерокопій сторінок підручників.






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ