Ми у Facebook
29.11.2010, 17:37

“Всесезонні” шини: міф чи реальність?

Перевзути на зиму авто — все одно, що й самому одягнути тепле взуття. У цьому переконався не один водій, який, здається, чудом уцілів, після того, як авто занесло на слизькій дорозі.
І хоч замінити автогуму радять ще до перших морозів та снігу, тим, хто цього не зробив досі, не варто опускати руки. Зима ж лише починається!

Отже, перш ніж купувати гуму, необхідно визначитися, у яких умовах буде експлуатуватися автомобіль. Запланували виїзди лише у місто? Достатньо поставити зимову нешиповану гуму. Замахнулись на постійні поїздки у ліс чи на дачу? Обов’язково поставте шипи.

Літня та зимова гуми відрізняються малюнком протектора, хімічним складом та багатьма іншими елементами.

— Запам’ятайте, універсальної гуми для експлуатації у зимовий період немає, — переконує працівник прес-служби УДАІ УМВС у Рівненській області Ярослав МЕЛЬНИЧУК. — Пов’язано це у першу чергу з вмістом, який використовується для виготовлення автомобільних гум. Для літа вони виготовляються більш жорсткішими, зимові ж навпаки — м’які. Так звані всесезонні гуми експлуатуються в діапазоні від -5 до +20 градусів Цельсія і призначені вони для м’яких європейських доріг.

Деякі автолюбителі вважають, що “перевзуватися” не обов’язково і можна їздити весь рік на “всесезонних” гумах. Однак, це не так. У нашому кліматі автомобілям просто необхідне міжсезонне взуття. Окрім того, працівники ДАІ радять при погіршенні дорожніх умов, ожеледиці, бути надзвичайно уважним, чітко дотримуватися Правил дорожнього руху, обирати безпечну швидкість та дистанцію руху. А ще уникати різкого гальмування та маневрування авто. Ще раз зверніть увагу на ефективність роботи гальмівної системи, функціонування зовнішніх освітлювальних приладів, елементів очищення та обігріву вікон вашого авто. Ці елементарні запобіжні заходи зроблять ваші поїздки комфортнішими і, головне, безпечнішими.






На правах реклами