Ми у Facebook
04.12.2010, 10:22

Що подорожчає на ринках Рівненщини із наближенням свят?

Із початком грудня завбачливі господині починають “підкуповувати” продукти до Нового року.
Цінові нюанси покупцям відомі вже не перший рік. Перед святами ціни на продукти традиційно дещо піднімаються. Наприклад, до Різдва дорожчає м’ясо, а під час посту — в ціні риба. Втім, панікувати наразі не варто, запевняють спеціалісти.

— Ми щотижня відслідковуємо дані моніторингу, який проводить Державна інспекція контролю за цінами, — розповідає начальник відділу цінової політики та торгівлі головного управління економіки та інвестиційної політики РОДА Ірина Ганько. — Так упродовж останніх двох-трьох тижнів жодних сплесків цін на якісь певні види продукції не було. До того ж нині немає жодних передумов для якихось різких стрибків вартості товарів. Навпаки, останні кілька тижнів навіть показали тенденцію до зниження ціни на курячі яйця — на 0,7 відсотка. Втім, це незначні коливання здебільшого сезонної продукції.

“Сезонність” коливань вартості підтверджує й директор ТОВ птахофабрика “Крупець” Вадим Варфалюк. За його словами, ціна на яйця могла впасти у зв’язку з пониженням попиту населення на цю продукцію.

Та з похолоданням і наближенням свят яйця традиційно подорожчають.
— Коригувати ціну повинен сам ринок, а не підприємства чи держава, — переконаний пан Варфалюк. — У свою чергу ми намагатимемось наприкінці цього місяця й на початку року утримувати існуючу вартість на своїх товарах: яйцях, м’ясі та цукрі.

Начальник Плосківського м’ясоцеху Євген Руденко каже, що ціни на м’ясну продукцію зростуть орієнтовно на 10 відсотків.

— Це буде пов’язано з ажіотажем напередодні новорічно-різдвяних свят, — зауважив він. — Нині ж дефіциту продукції немає. До того ж селянам невигідно тримати свиней, зерно дороге. Тому багато з них просто їх продають.

Натомість дещо більше доведеться платити за рибу.
— Низьких цін не варто чекати, — переконана директор ТОВ “Західриба” Людмила Самковська. — Справа у тому, що нині на ринку не вистачає продукції. Її максимально скуповує Європа й Африка, а в Україну надходить менше. Окрім того, митниця завищує вартість розмитнення товару, відповідно постачальники вимушені піднімати ціни на продукцію. Наприклад, від вересня до жовтня ціна від постачальника виросла вже на 15-17 відсотків. Приблизно на стільки ж зростатиме й вартість риби на ринку.

І якщо тут усе прогнозовано, то ситуацію з цінами на фрукти спрогнозувати складно. Одна з підприємців, яка реалізовує продукцію на ринку, розповіла, якщо подорожчання напередодні новорічно-різдвяних свят і буде, то на 5-10 відсотків:

— Цьогоріч закупівельна ціна на мандарини з Грузії — 9,50 гривні. Такої їх вартості ще не було кожного року. Тому думаю, що невеличке здорожчання все-таки буде. Тим часом овочі подорожчати не повинні. Ціни на картоплю, цибулю, моркву лишаються в принципі сталими. Ринок насичений цією продукцією, її є в достатній кількості.

Голова правління ВАТ “Поліссяхліб” Віктор Нагорнюк зауважує, що говорити про підвищення вартості хлібобулочних виробів не дозволяє меморандум, підписний з обласною владою.

— Ми будемо змінювати масу буханок хліба: одні зменшаться, а інші — навпаки. Ціна одного кілограма залишиться сталою, як того вимагає меморандум. Вартість буханки залежить від її маси та вартості кілограма хліба. Тому ціна відповідно зміниться, — каже пан Нагорнюк.





На правах реклами