Ми у Facebook
07.12.2010, 11:44

На Рівненщині 84 мешканці одного району відповідатимуть за зберігання та збут самогону

Масове виробництво й торгівля самогоном спричиняють ускладнення криміногенної обстановки, зокрема зростання кількості сімейних скандалів, нанесення тілесних ушкоджень, скоєння чисельних злочинів, призводить до отруєнь.
Як повідомив, Олександр КРУК, заступник начальника — начальник міліції громадської безпеки Рокитнівського РВ УМВС України в Рівненській області, збувачі самогону мають стабільний контингент – алкоголіків, бомжів та жебраків. Одним словом — не кращий "цвіт" нації. Проте небезпека полягає в тому, що в цю когорту потрапляють підлітки, учнівська та студентська молодь, яких часто доводиться притягувати до адміністративної відповідальності за статтею 178 "Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадських місцях у п’яному вигляді" з початку 2010 року по цій статті притягнуто 482 громадяни.
Щоб запобігти цим правопорушенням, дільничні інспектори міліції за допомогою громадських помічників проводять профілактичну роботу з громадянами, які виготовляють самогон. Із початку 2010 року до адміністративної відповідальності за ст. 176 "виготовлення та зберігання самогону і апаратів для його вироблення" було притягнуто 84 мешканці Рокитнівщини.

Хотілося б насамперед, аби люди, які свідомо виготовляють і реалізують заради збагачення "сивуху", нарешті зрозуміли, що сьогодні жертвами їх протиправної діяльності стають сторонні особи, а завтра в таку халепу можуть потрапити вони самі чи їхні родичі. Отож працівники міліції не допускатимуть, щоб надалі спиртні ділки ставили під загрозу здоров’я та життя наших співвітчизників. Рокитнівський райвідділ міліції проводить всі можливі заходи попереджувально-профілактичного характеру. А до кого вони не дійдуть, застосовуватимуться статті Кримінального кодексу.

Згідно з частиною першою ст. 204 Кримінального кодексу України незаконне придбання з метою збуту або зберігання самогону, а також збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, карається штрафом у розмірі від 500 до 1050 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а це сума від 8500 до 17850 гривень, або обмеженням волі на термін до трьох років з конфіскацією незаконного виготовлення продукції та обладнання для її виготовлення.
Відповідно до частини третьої ст. 204 ККУ незаконне виготовлення товарів, вказаних у частині першій або другій цієї статті з недоброякісної сировини, що становлять загрозу для життя і здоров’я людей, а так само незаконне збування таких товарів, що призвело до отруєння людей чи інших тяжких наслідків, карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з вилученням та знищенням вироблених товарів та з конфіскацією обладнання для її виготовлення.






На правах реклами