Ми у Facebook
09.12.2010, 18:46

Перевізники заявляють, що їх "тероризують" контролюючі органи

Перевізники стверджують, що з наступного тижня можуть розпочати масові акції протесту біля стін Мінтрансзв’язку та Міністерства внутрішніх справ у зв’язку з неправомірними діями представників контролюючих органів проти них.
Із 6 грудня на території стоянки заводу "Ленінська кузня”, що знаходиться поруч з центральним залізничним вокзалом м. Київ, розпочалися масові перевірки суб’єктів підприємницької діяльності, які надають послуги з перевезення пасажирів. Так стверджують перевізники, які працюють у цьому місці.

Про це йдеться у зверненні Інформаційного відділу ГО "Спілка водіїв”.

У цих перевірках, зокрема, беруть участь працівники територіального управління Головавтотрансінспекції в м. Київ (ГАТІ), Державтоінспекції, прокуратури. За словами перевізників, їм стало відомо, що ці перевірки триватимуть з 6 грудня до 16 грудня та ініційовані транспортною прокуратурою м. Києва.

Згідно з розпорядженням транспортної прокуратури м. Києва, перевірки ініційовані для боротьби з нелегальними перевізниками. Натомість працівники ГАТІ складають акти на легальних перевізників, які мають всі визначені чинним законодавством документи для здійснення перевезень пасажирів та в повному обсязі сплачують податки до державного та місцевих бюджетів.

Перевізники стверджують, що працівники Головавтотрансінспекції повністю ігнорують вимоги Закону "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” та Закону "Про автомобільний транспорт”. За словами перевізників, інспектори Головавтотрансінспекції при здійсненні рейдових перевірок порушують низку вимог чинного законодавства України:

1. Не дотримуються строки проведення рейдових перевірок;

2. Рейдова перевірка здійснюється одним інспектором ГАТІ;

3. В направлені на перевірку не зазначають прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності якого здійснюється рейдова перевірка;

4. Не надають водіям копій посвідчень (направлень) на здійснення перевірки;

5. Відмовляються вносити записи до журналу реєстрації перевірок;

6. Не надають копії складених на перевізників актів про порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Зі свого боку, працівники Державтоінспекції здійснюють перевірки технічного стану автобусів та забороняють їх експлуатацію, не маючи на це жодних підстав, адже своїми діями працівники ДАІ грубо порушують вимоги ст. 19 Конституції України, ст. 5 Закону України „Про міліцію”, наказу МВС № 534 від 13.10.2008 „Про затвердження Порядку здійснення контролю за технічним станом колісних транспортних засобів під час їх експлуатації”.

На думку перевізників, усі ці перевірки більше схожі на цілеспрямований тиск на них для того, щоб задовольнити амбіції певних бізнес-груп. За інформацією підприємців, всі ці перевірки ніщо інше, як тиск на перевізників з метою примусити їх переїхати з стоянки заводу „Ленінська кузня” на стоянку Південної сторони залізничного вокзалу. Отже, можна припустити, що для досягнення цієї цілі, під виглядом боротьби з нелегальними перевізниками, а насправді для отримання чималих прибутків певна бізнес-структура використовує державні органи влади: транспортну прокуратуру м. Києва, Головавтотрансінспекцію м. Києва та ДАІ.

Таким чином, контролюючі органи своїми діями створюють передумови для того, щоб перевізники здійснювали відправлення свої автобусів з автостоянки на Південній стороні залізничного вокзалу м. Київ, адже на цій стоянці контролюючі органи не здійснюють перевірок підприємців. Підтвердженням цьому є те, що перевірки перевізників здійснюються виключно на стоянці заводу „Ленінська кузня”.

Слід звернути увагу на те, що більшість перевізників, чиї автобуси відправляються з стоянки заводу „Ленінська кузня”, є перевізниками, які здійснюють нерегулярні перевезення пасажирів. Згідно чинного законодавства України при здійсненні нерегулярних перевезень початкові та кінцеві зупинки, а також маршрут руху автобуса визначається замовником послуги. За таких обставин, ніхто, крім замовника послуги, не може примусити перевізника, який здійснює нерегулярні перевезення пасажирів, здійснювати відправлення, зупинки та прибуття автобусу в місцях не визначених замовником перевезень.

Тож підприємці-перевізники мають намір звернутись до вищих правоохоронних структур держави з вимогою негайно вжити всіх можливих засобів та дій, аби припинити неправомірні дії представників контролюючих органів.





На правах реклами