Ми у Facebook
29.12.2010, 09:01

20 рівненських подій та слів рівнян, які запам’ятались у 2010-му

Портал OGO.ua склав список 20 подій та слів, які запам’яталися нам у 2010 році.
А
Астрахань.
У 1999-му один з головних тодішніх “кучмістів” Рівненщини похвалився авторові, з яким разом їхав у машині: “Щойно зустрічав першого віце-губернатора Астраханської області”. У відповідь на пропозицію написати про це в газеті перетелефонував на шостий поверх облдержадміністрації і повідомив, що не варто. Цьогоріч давню історію співпраці з Астраханською областю Росії місцеві чиновники відновили і, на відміну від кінця минулого тисячоліття, про перспективи співробітництва розповідають охоче.

Автостанція. У 2010-му рівняни отримали шанс жити в місті, де автостанцій — більше, ніж одна. Під завісу року в Рівному обіцяють відкрити автостанцію “Чайка”, куди переведуть автобуси й маршрутки північного напрямку.

Абітурієнти. Нинішнє літо було спекотним, особливо для тих, кому саме цьогоріч випало подавати документи до вишів. Бурхлива діяльність відомства Дмитра Табачника — скорочення терміну прийому документів від вступників, новації зі ЗНО — добряче полоскотала нерви і вчорашнім школярам, і їхнім батькам.

Б
Бурштин.
Упродовж 2010-го місцева влада старанно популяризувала “сонячний камінь” як головну “фішку” Рівненщини. Тим часом парламент восени ухвалив Закон “Про бурштин”, одним з авторів якого є рівнянин Микола Шершун. Спрощення ліцензування й виведення бурштину з переліку дорогоцінного каміння, на думку авторів документа, має спростити підприємницьку діяльність у галузі.

В
Вертикаль влади.
Правляча команда подає це як один із головних здобутків року. На Рівненщині “вертикаль” проявилась у тому, що губернатор більше не критикує уряд, більшість в облраді майже ідентична більшості в парламенті, а районні ради очолюють здебільшого представники правлячої коаліції.

Ж
Журналістика.
Рівненщина поступово стала одним із центрів журналістської освіти в Україні. Кілька загальноукраїнських навчальних проектів, відкриття спеціальності в Острозькій академії, видання першого в Україні навчального посібника з основ журналістики для молоді, розгортання діяльності секції при Малій академії наук, проведення відразу чотирьох Шкіл універсального журналіста на базі “ОГО” та “Рівне 1”... Що б там не було зі свободою слова, журналістика сьогодні — це модно.

З
“Злата Плаза”.
Колишній Будинок одягу змінився до невпізнаваності, і тими частинами торговельного комплексу, які були відкриті цьогоріч, спочатку підземна, а потім і наземна, — справді приємно пройтись. З відкриттям “Злата Плази” у центрі Рівного побільшало місць, де призначають зустрічі.

К
Краса.
Відразу дві “Перлини Рівного”, “Міс Рівненщина” — і ціла купа конкурсів рангом поменше. Конкуренція у вузькому сегменті — лише на користь: організатори змагаються в креативності. Одна з “фішок”: активна участь моделей у різних міських заходах — від параду на День Перемоги до відкриття музею бурштину. Крім того, в центрі Рівного вперше влаштували масштабний модельний показ “Fashion Time” від агентства моделей “ART Models”.

М
Мости (Млинівська).
Щодня проїжджаючи через міст над залізницею на Млинівській, мало хто з десятків тисяч водіїв його помічав — аж поки цієї осені міст не почали ремонтувати. Рух Млинівською через міст закрили. Маршрутки клеванського та млинівського напрямку змінили місце відправлення — з Привокзальної площі його перенесли по той бік залізничних колій, на площу до РЗВА.

Майдан Просвіти
Найнепотрібніша реконструкція року з точки зору здорового глузду — масштабний ремонт майдану перед облдержадміністрацією. Рекордна концентрація ліхтарів на один квадратний метр, заміна не найгіршої якості асфальту, а головне, терміновість, з якою знайшлись кошти на ремонт, — все це не вписується в гасло “Україна для людей”. Якщо, звісно, не вважати, що люди у нас діляться на різні сорти.

О
ОСББ.
Одна з улюблених ідей міського голови Рівного Володимира Хомка — створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Упродовж року влада активно роз’яснювала рівнянам переваги ОСББ як альтернативи ЖЕКам.

П
Податковий кодекс.
Не рівненський “винахід”, але не згадати його серед ключових слів 2010-го просто неможливо. Його прийняття неминуче позначиться на багатьох із нас. Хтось придумає нові схеми роботи, хтось згортає бізнес, хтось ризикне стартувати попри все, хтось — заробить на роз’ясненні документа і його наслідків. А хтось — попіарився на акціях протесту.

Р
“Рівне 1”.
Першому місцевому у вересні виповнилось 15 років. Нині вже мало хто й пам’ятає, як сьогоднішній лідер місцевого телепростору на зорі свого існування звався “телеканалом MTV”, а журналістів майбутнього Першого місцевого під час зйомок плутали з популярним тоді “10 каналом”.

С
Спека.
Спекотне літо 2010-го ми ще будемо згадувати. Хвалити Бога, на відміну від Росії, у нас обійшлось без катаклізмів.

Сміття. “Сміттєва” проблема впродовж року — на вустах і чиновників, і журналістів. Восени до міста привезли кілька сотень євроконтейнерів для сміття. Чиновники запевняли: щоб забезпечити нормальне вивезення сміття та його переробку, рівненська влада уклала чотиристоронню угоду з інвесторами між німецькою фірмою “FFK”, “Dyckerhoff AG”, “Санком” та управлінням ЖКГ міста. Планують збудувати сміттєпереробний завод, а із твердих відходів виготовлятимуть паливо.

Т
Театральна.
Реконструкція Театральної площі, проблеми з проїздом через центр — болюча тема для десятків тисяч водіїв і пасажирів упродовж більшої частини року. Наприкінці серпня — довгоочікуване відкриття. “По ходу” й площа погарнішала, і фасад театру оновили.

Ч
Чупакабра.
Загадкова істота, яку мало хто бачив, але про яку багато хто чув, зникла з інформаційного простору так само раптово, як і з’явилась у ньому. Дехто навіть припускав, що “інформаційний вірус” про чупакабру хтось запустив навмисне — аби відволікти людей від оцінки перших кроків нової влади.

ЧЖ. ЧЖ — це не тільки літери на дверях громадських вбиралень, а й “флешмоб”, модне слово, що означає масове збіговисько людей, котрі організовано роблять щось оригінальне. Найкреативніший рівненський музикант Юрій Журавель придумав зібрати на площі перед Палацом дітей та молоді натовп у чорному та жовтому одязі — це “фірмові” кольори гурту “Ot Vinta”. Задум підтримав телеканал “Рівне 1” — у нього ті самі брендові кольори. В підсумку вийшов видовищний рок-концерт, який закінчився випусканням у весняне небо Рівного кульок — звісно, чорних та жовтих. Кульки на концерті продавали, гроші спрямували на благодійність.

Ш
Шахи

У 2010-му в Рівному активно популяризували шахи. У цій ролі, зокрема, “засвітились” банкір Володимир Ковальчук, нардеп, а згодом голова Держкомлісу Микола Шершун (обидва цьогоріч стали віце-президентами Федерації шахів України) та депутат Рівнеради Сергій Паладійчук. У місті провели турнір “Шахова корона”, до Рівного завітав екс-чемпіон світу з шахів Руслан Пономарьов, а Микола Шершун опікувався відкриттям у школах шахових клубів.[/b][/b]





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ