Із 1 січня впроваджують єдиний соціальний внесок
- постановки на облік платників страхових внесків;
- збору коштів;
- формування та ведення інформаційної системи відомостей про застрахованих осіб;
- забезпечення прийому звітності;
- здійснення контролю за повнотою та своєчасністю справляння внесків, зменшення кількості перевірок.
Пенсійний фонд України також буде вести Державний реєстр соціального страхування (реєстр страхувальників і реєстр застрахованих осіб), що забезпечить більш повний доступ до інформації для застрахованих осіб щодо набутих ними страхових прав.
Запровадження єдиного соціального внеску дозволить значно спростити взаємодію платників із фондами соціального страхування. Це стосуватиметься також і адміністративних витрат роботодавців на оформлення платежів, підготовку та подання звітності, кількість яких значно скоротиться.
Механізм обчислення, нарахування і сплати єдиного соціально внеску функціонуватиме за тим же принципом, за яким здійснюється сплата страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Єдиний внесок страхувальники сплачують не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Розмір сплати єдиного внеску буде визначатися відповідно до класів професійного ризику виробництва з урахуванням видів їх економіччної діяльності.
Законом передбачено 67 класів професійного ризику виробництва, розмір єдиного внеску встановлено від 36,76% (для 1-го класу ризику) до 49,7;% (для 67-го класу ризику) визначеної бази нарахування.
Якщо страхувальник провадить господарську діяльність за декількома видами економічної діяльності, то під час визначення розміру єдиного внеску береться клас професійного ризику виробництва за основним видом його економічної діяльності.
Для працівників – громадян України, іноземців та осіб без громадянства (які працюють на підприємствах, установах, організаціях, в інших юридичних осіб; у фізичних осіб-підприємців на умовах трудового договору (контракту) встановлено утримання єдиного внеску із суми нарахованої заробітної плати у розмірі 3,6 відсотка.
Для найманих працівників – інвалідів, які працюють на підприємствах УТОГ, УТОС, встановлено утримання єдиного внеску із суми нарахованої заробітної плати у розмірі 2,85 відсотка.
Для найманих працівників, які працюють за договорами цивільно-правового встановлено утримання єдиного внеску у розмірі 2,6% від сум винагороди за цивільно-правовими договорами.
Для найманих працівників, які працюють на посадах, робота на яких зараховується до стажу, що дає право на одержання пенсії відповідно до законів України “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”, “Про наукову і науково-технічну діяльність”, “Про статус народного депутата України”, “Про Національний банк України”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, Митного кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року, а також для льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотів, штурманів, бортінженерів, бортмеханіків, бортрадистів, льотчиків-наглядачів) і бортоператорів, які виконують спеціальні роботи в польотах, встановлено утримання єдиного внеску у розмірі 6,1 відсотка із суми нарахованої заробітної плати.
Для найманих працівників, які отримують грошове забезпечення встановлено утримання єдиного внеску у розмірі 2,6% від суми грошового забезпечення.
Для найманих працівників, які отримують допомогу по тимчасовій втраті працездатності встановлено утримання єдиного внеску у розмірі 2 відсотки суми допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Страхувальника, з метою зменшення затрат на здачу звітності до органів Пенсійного фонду, можуть подавати звіти в електронному виді з використанням електронного цифрового підпису.
Єдиний внесок сплачуватиметься на рахунки органів Пенсійного фонду України, відкриті в органах Держказначейства, починаючи з сум нарахованих за січень 2011 року.
Одночасно звертаємо увагу, що сплата внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за грудень 2010 року, недоїмка зі сплати страхових внесків, суми фінансових санкцій та пені за порушення у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, відшкодування пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюються на рахунки органів Пенсійного фонду України, відкриті в установах ВАТ «Ощадбанк» в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.
Гороскоп на 15 грудня: використовуйте час для роздумів
Неділя – ідеальний час, щоб сповільнитися, зазирнути всередину себе та забезпечити гармонію у своєму житті. У цей день зірки спрямовують свою енергію на баланс – як у стосунках, так і в повсякденній діяльності. Для багатьох із нас це буде час для роздумів і планування, а також момент, щоб дозволити собі відпочити та насолодитися.
переглядів: 134
Ароматний різдвяний штолен: секрети ідеальної випічки від відомого кулінара
Штолен – це традиційний німецький різдвяний хліб, який став популярним у багатьох країнах світу, в тому числі й в Україні. Він відомий своїм багатим, насиченим смаком та ароматом.
переглядів: 503
Для чого собаки штовхаються носом
Експерти стверджують, що підштовхування носом є одним зі способів, яким собаки намагаються передати свої потреби чи емоції людині. Оскільки чотирилапі не можуть спілкуватися з нами так, як між собою, вони використовують цей жест для привернення уваги.
переглядів: 350
Українські культурні цінності на Рівненщині берегтиме ЮНЕСКО
Україна продовжує захищати не лише власну державність, але й власну культуру.
переглядів: 428