Ми у Facebook
31.12.2010, 11:25

Чи стане Рік Кролика для українського спорту чарівним?

Рік з вухами: 2011-й може подарувати України тренера-генія, "золотого хлопчика" і врожай єврокубкових перемог.
Рік Кролика для вітчизняного спорту має стати просто чарівним. Ну наш це рік! У різний час він приносив України і виграш другого по значущості футбольного єврокубка, і півфінал - першого, і "Золотий м'яч". Нарешті, в 2011-му, якщо історії властиво повторюватися, може народитися тренер, який підніме наш футбол до галактичних висот. Але це років через 35. Від "Шахтаря" як мінімум 1 / 2 ЛЧ, а від "Динамо" або "Металіста" виграшу Ліги Європи чекаємо вже зараз!

1927 - СТВОРЕНО "ДИНАМО"
Навколо дати заснування "Динамо", найуспішнішого клубу Україні, ходили довгі суперечки. Говорили і про листопаді 1927 року, коли з'явилася ідея створення футбольної команди. І про 17 липня 1928-го, коли пройшов її перший матч - з одеським "Динамо" (2:2). Але офіційним днем народження стало 13 травня 1927-го. Тоді було зареєстровано Київське пролетарське спорттовариство "Динамо", у складі якого пізніше з'явилася футбольна команда. За трагічним збігом, саме 13 травня в 2002-м перестало битися серце Лобановського.

1939 - З'ЯВИВСЯ ЛОБАНОВСЬКИЙ
6 січня 1939 народився найуспішніший тренер в історії українського і радянського футболу Валерій Лобановський. У сумі 21 рік він тренував "Динамо" і пішов з життя з тренерської лави. Застосовуючи нові методики, виграв з киянами три єврокубка, 13 чемпіонатів і 9 національних кубків. Ліппі та Капелло навчалися у Лобановського, конспектуючи його тренування.

1951 - ПЕРШИЙ П'ЄДЕСТАЛ ГІРНИКІВ
У 51-му тоді ще сталінський "Шахтар", ведений знаменитим форвардом Пономарьовим, закінчується на батьківщині кар'єру, вперше став призером чемпіонату СРСР. Взяв "бронзу". Щоб одягнутися в "срібло", знову довелося чекати рік Кролика - 75-й.

1963 - НАРОДИЛИСЯ "СОКІЛ" І "КАРПАТИ"
У 1963-му в Києві з'явилося ще одне "Динамо" - хокейне, за наказом з спорткомітету. Гравців збирали по всьому Союзу, добротних, не дарма через два роки команда дебютувала у вищому ешелоні чемпіонату СРСР. У 1973-му клуб перейшов під крило авіазаводу ім. Антонова і змінив назву на "Сокіл", з яким виступає до цих пір. Єдина радянська радість - "бронза" в 1985-му. Зараз 12-кратний чемпіон України грає в Білорусі.

У цьому ж році були засновані футбольні "Карпати". А вже через шість років клуб встановив рекорд СРСР. Львів'яни стали єдиною командою, яка виграла Кубок Союзу, виступаючи не у вищій лізі. В українській історії у "Карпат" - "бронза" -98.

1975 - ПЕРШИЙ І ОСТАННІЙ СУПЕРКУБОК
Рік першого нашого успіху в єврокубках. Який і до цього дня залишається найбагатшим на трофеї. У 75-му київському "Динамо" підкорилися Кубок Кубків, Суперкубок, а в кінці року форвард команди Олег Блохін був визнаний кращим футболістом Європи і отримав "Золотий м'яч". На шляху до Кубка Кубків дружина Валерія Лобановського програла всього один матч - голландському ПСВ. І заслужила від його тренера Рійверса оцінку: "Показаний радянськими гравцями тотальний футбол, яким славиться голландська збірна, виріс у їх виконанні до рівня, який дуже рідко можна побачити навіть на Заході". Восени в матчах на Суперкубок двічі була обіграна грізна "Баварія" - 1:0, 2:0, всі три м'ячі забив Блохін. Пізніше українські команди ще двічі будуть боротися за Суперкубок, але так його і не візьмуть.

1987 - ЯКБИ ЩЕ НЕ Рикошет ...
З одного боку, цей рік був успішним для "Динамо" - матч за Суперкубок, 1 / 2 Кубка чемпіонів (зараз про це тільки мріємо), а з іншого ... Злощасні рикошети позбавили нас усіх трофеїв. У грі за Суперкубок гарматний удар Хаджі знайшов плече Раца, і приз дістався "Стяуа". У першому півфіналі КЧ проти "Порту" Заваров забив у свої ворота, у другому - м'яч у сітку Чанова влетів після рикошету від Бєланова. До речі, в 87-му кияни пройшли в 1 / 4 "Бешикташ", 2011-й також почнемо матчем проти турків. Непогана прикмета ...

1999 - ЄДИНІ З СХІДНОЇ ЄВРОПИ У півфіналі Ліги чемпіонів
У кваліфікації ЛЧ-1998/99 "Динамо" пройшло валлійська "Баррі Таун" (8:0 і 2:1), але потім ледь не вилетіло від "Спарти": удома - 0:1, в гостях зрівняли на останній хвилині і вигризлі путівку в групу по пенальті. Набравши 11 очок, "Динамо" посіло перше місце в квартеті з "Лансом", "Арсеналом" і "Панатінаїкосом". У 1 / 4 провчили "Реал" (1:1 і 2:0). А в 1 / 2 лише невезіння не дозволило пройти "Баварію" (3:3 і 0:1). Це другий півфінал "Динамо" в головному єврокубку і єдиний в ЛЧ для команди зі Східної Європи.

ОЛЕГ КУЗНЄЦОВ: "У рік Кролика НАРОДИЛИСЯ Я, МОЇ БАТЬКИ І ДІТИ. ТЕПЕР ЧЕКАЄМО ОНУКІВ"
У тому, що рік Кролика буде для нашого футболу плодоносним, переконаний екс-захисник "Динамо" Олег Кузнєцов. "У нас в сім'ї виходить так, що кожне покоління народжується саме в рік Кролика. Мої батьки - 1939 року народження, я - 1963-го, дочка - 1987-го. Мабуть, і онуки будуть народжені під цим же знаком, - поділився з нами Олег Володимирович, нині тренер юнацької збірної України (U-18). - Що стосується наших футбольних клубів, то рік Кролика для них традиційно вдалий. Не повинен стати винятком і 2011-й. Тим більше "Шахтар" вже змусив рахуватися з собою Європу , у "Динамо" з приходом нового-старого тренера гра, впевнений, буде мінятися тільки в кращу сторону, та й "Металіст" уже досить загартувався в єврокубках. І не забувайте про ще один фартовому збігу - в євровесну вийшла та ж сама трійка клубів , що і в рік тріумфу гірників у Кубку УЄФА.

- У "кролячому" 1987-му ви з "Динамо" дійшли до 1 / 2 Кубка чемпіонів. А що завадило виграти?
- Я дуже добре пам'ятаю той розіграш. У чвертьфіналі ми, до речі, зустрічалися з майбутнім суперником "Динамо" по Лізі Європи "Бешикташем". Як тільки прилетіли до Стамбулу, на Туреччину обрушилися страшні снігопади. Поєдинок кілька разів переносили. У підсумку, так і не зігравши, повернулися до Києва, а через пару днів знову полетіли до Туреччини, але вже в Ізмір, де погода була краща. Виграли 5:0 ... А ось півфінал з "Порту" - одна досада. Це вже був квітень, ми нормально увійшли у сезон. Час "зимового футболу", якого ми завжди побоювалися, минув. І на виїзді ми поступилися всього 1:2 - начебто дуже непогано, виходячи зі стратегії двоматчевій дуелі. Все навколо - друзі, знайомі - нас вже вітали з виходом до фіналу, в газетах прикидали, хто нам дістанеться - "Баварія" чи "Реал". Ну точно така ж ситуація, як і на ЧС-86 у Мексиці, коли ні в кого і думки не було, що ми можемо не пройти "якусь там" Бельгію. І такий нездоровий ажіотаж зіграв з нами злий жарт. Будинки знову програли 1:2. Прикро до цього дня - не повинні були вилітати, не повинні.

Джерело: СЕГОДНЯ





На правах реклами