Ми у Facebook
02.01.2011, 09:53

Рівненський страховий ринок у 2010-му — підсумки

Стабілізація на страховому ринку посприяла розвитку нових страхових послуг та спонукала громадян до осмисленого страхування. А купівля дешевого поліса для клієнтів часто закінчувалася затримкою виплат страховиком і судовим позовом.
Помітна стабілізація на фінансовому ринку сприяла і відновленню страхування. Але, незважаючи на це, кількість страхових компаній в Україні зменшилась. Якщо на кінець першого півріччя 2009 року працювала 471 страхова компанія, то на 1 липня цього року їх вже було 441. Зникнення з ринку 30 компаній відбувалось для переважної кількості громадян майже непомітно.

Майже всі найбільші страхові компанії представлені у Рівному
Страховий бізнес на Рівненщині цього року був представлений 39 філіями, 5 дирекціями, 23 відділеннями, 3 представництвами різних страхових компаній. Вони всі разом зібрали лише за перше півріччя 29,2 млн гривень платежів і виплатили 6,4 млн гривень.

— Майже всі найбільші компанії на Рівненщині вже представлені, — розповідає керівник Рівненського обласного управління АСК "Омега" Роман КАШИНЧАР. — Ринок досить тісний, адже багато компаній працюють на ньому. Проте значна частина ринку не освоєна, бо споживачі й надалі мало отримують інформації щодо різних видів страхових послуг.

За словами Романа Кашинчара, нині рівняни від вимушеного страхування (автоцивілка, страхування об’єкту застави) почали переходити до страхування добровільного, тобто вже розуміють важливість цієї послуги.

— Клієнти, які у разі страхового випадку отримали виплати, тепер до вибору страхового пакету підходять відповідально, оцінюють всі можливі ризики, — наголошує він. — Вони розуміють, що страхування — це не повинність, а послуга, що у разі неприємностей допоможе компенсувати збитки.

Страхування автомобілів — на першому місці
Як і в попередні роки, найбільше (у вартісному вимірі) компанії продавали полісів автострахування (КАСКО, "Автоцивілка") орієнтовно 26%, страхування майна — 20%, страхування від вогневих ризиків — 12%. Хоча на Рівненщині останній вид страхування був не дуже розповсюджений.

— Незважаючи на подорожчання полісів цивільної відповідальності для третіх осіб, цього року попит на них не зменшився, — розповідає заступник директора Рівненської обласної дирекції СК "Уніка" Мар’яна СТОЛЯРЕЦЬ. — Адже сума страхової відповідальності за майно третіх осіб зросла до 50 тисяч гривень, а відповідальність за здоров’я третіх осіб зросла до 100 тисяч гривень. Спостерігаємо, що ринок оживає, кількість клієнтів збільшується, проте добровільно рівняни страхують майно ще дуже рідко.

Цього року на ринку був сприятливий ґрунт для нових послуг страхування, тому активніше почали розвиватися медичне страхування та страхування відповідальності.

— Найбільш поширеними видами страхування сьогодні залишаються автоцивілка та КАСКО, - розповідає головний спеціаліст РА СТ "Іллічівське" Андрій МАКСИМОВ, — страхування майна, страхування від нещасного випадку. На ринку з’являються й інші види страхування, скажімо, медичне, страхування відповідальності.

Низька ціна полісу має певні ризики
За словами Андрія Максимова, на ринку, як і раніше, присутній демпінг. Деякі компанії занижують ціну страхових полісів, аби привабити нижчою ціною споживачів, але дешева страховка, як правило, закінчується для клієнтів затримкою виплат страховиком чи неповними виплатами і судовими позовами.

— Перед тим, як йти в компанію за страховкою, слід поцікавитися репутацією страховика, — наголошує він. — Ну не може дуже дешевий поліс гарантувати весь спектр послуг, як не може "Мерседес" коштувати три тисячі гривень! Якщо вам пропонують дуже дешеві тарифи, поцікавтеся рівнем виплат у цій компанії, — рекомендує він.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ