Ми у Facebook
12.01.2011, 14:14

Парламент забере у депутатів землю?

Цього тижня Верховна Рада України може прийняти у другому читанні Закон "Про регулювання містобудівної діяльності". Цей нормативний акт істотно змінить правила у будівельному бізнесі й може поставити будівельний бізнес під тотальний контроль чиновника.
Даним законопроектом пропонується затвердити необмежені можливості для Державного архітектурно-будівельного контролю (Держархбудконтролю).
Інспекторам Держархбудконтролю надаються повноваження "одночасно і слідчого, і прокурора, і судді, і людини, яка самостійно може винести вирок" на будівництві будь-якого об’єкта. Так, принаймні, вважає народний депутат України Віктор МАТЧУК.

— Ті повноваження, які надаються йому цим законом, дають йому можливість тримати у своїх руках будь-яку будівельну організацію. Він має право без всяких пояснень ускладнити життя будівельній організації і навіть зупинити будівництво. І йому за це нічого не буде, — заявив Віктор Матчук.

Ще один мінус законопроекту "Про регулювання містобудівної діяльності" — це те, що після його ухвалення міські, селищні та сільські ради втратять право приймати рішення про виділення земельних ділянок. Натомість цю функцію передадуть виконавчим комітетам, а в Києві та Севастополі — міськдержадміністраціям.

— Цей проект закону має і плюси, і мінуси. Плюс — те, що значно скорочується процедура і кількість дозволів, які потрібно отримати для початку будівництва. Це полегшить роботу в будівельній галузі, — каже заступник міського голови Рівного Андрій ФІЛІН. — Але мінусом є те, що органи місцевої влади фактично втрачають право виділення землі й контролю над забудуванням. Повноваження по відведенню ділянок під забудову передаються виконкомам й адміністраціям.

Такої ж думки і народний депутат Віктор Матчук. Він переконаний, що такий розподіл повноважень зашкодить контролю громади над виділенням землі під будівництво.

— Таким чином усі рішення про надання землі прийматимуться кулуарно і далеко не завжди на користь громаді, — переконаний Віктор Матчук. — Я вніс поправку, щоб залишити ці функції за радами, але, очевидно, вона буде відхилена у парламенті.

Також у законопроекті передбачається, що громадське обговорення Генерального плану міста буде проводитися уже після затвердження цього важливого документа. Це перетворює громадське обговорення на формальність, оскільки після того, як Генплан затверджено, обговорювати уже нічого, вплинути ні на що не можна буде.





На правах реклами