Ми у Facebook
18.01.2011, 11:50

На Рівненщині підробника горілки впіймали на гарячому

Ні для кого не секрет, що під час новорічних свят спиртних напоїв споживається багато. Незаконно підзаробити на цьому вирішив один із жителів села Мирогоща Дубенського району.
Купуючи спирт, він у себе вдома розбавляв його водою і продавав односельчанам як горілку "на розлив", у пластикових пляшках та іншій тарі.
Самогон добувається шляхом бродіння спиртовмісних речовин, таких як цукор, пшениця і деяких інших. Така протиправна діяльність карається штрафом згідно з відповідною статтею адміністративного кодексу про самогоноваріння.

Горілка робиться шляхом змішування спирту та води, причому виготовляти, а тим більше продавати її можна, лише маючи відповідну державну ліцензію.

У даному випадку житель Мирогощі незаконно підробляв та реалізував горілку, а не виготовляв власний продукт. А за незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів передбачена кримінальна відповідальність за статтею 204 Кримінального кодексу України.

Підробника горілки податкові міліціонери вивели на чисту воду класично. Зробивши контрольну закупку, оперативники упіймали "підприємливого" мирогощанця "на гарячому". Під час обшуку виявили 6 літрів підробленої горілки, яка вже була готова до продажу, а також 74 літри спирту, який, звісно ж, був сировиною для майбутньої оковитої.

Коли слідчі податкової міліції почали вивчати всі обставини злочину, то їм почали відкриватися деталі, які лише погіршували ситуацію для затриманого фальсифікатора. При експертизі вилучена горілка, а також те, що правоохоронці спершу назвали спиртом, звісно ж, за своїм складом та якостями не відповідали жодним стандартам. У висновку з лабораторії було вказано, що представлені зразки рідини є етиловим спиртом різної міцності, але вони не відповідають жодному держстандарту, навіть на технічний спирт. То ж становлять загрозу для життя і здоров'я громадян.

Експерти винесли свій вирок для мирогощанця, його підприємництво підпало під третю (найсуворішу) частину 204 статті Кримінального кодексу України. Названа стаття встановлює відповідальність за незаконне виготовлення алкогольних напоїв з недоброякісної сировини (матеріалів), що становлять загрозу для життя і здоров'я людей, а так само незаконне збування таких товарів, що призвело до отруєння людей, чи інших тяжких наслідків. Така діяльність карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з вилученням та знищенням вироблених товарів та з конфіскацією обладнання для її виготовлення. За фактом підробки та збуту алкогольного фальсифікату порушена кримінальна справа.

Управління податкової міліції ДПА в Рівненській області закликає вас, шановні громадяни, не ризикувати здоров'ям — власним, рідних та близьких, купуючи з рук продукцію сумнівної якості. А знаючи про подібні випадки підробки алкогольних напоїв, одразу повідомляйте правоохоронні органи. Можливо, ваш дзвінок врятує комусь життя.

Про це повідомляє УПМ ДПА в Рівненській області.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ