Секрети зимової купелі — від рівнянки-моржа із семирічним стажем
Скупатися на Водохреще в ополонці — традиція, якої слід дотримуватися за будь-яких умов. Саме тому одного разу у цей день пані Людмилі довелося купатися у темряві.
— Якось на Водохреще я не встигла вдень з'їздити на ополонку і скупатися, працюючи на державній службі та ще й коли ненормований робочий день. І купалися ми того разу при ввімкнених фарах автомобіля, — пригадує пані Людмила.
“Ви навіть не уявляєте собі, яке це було блаженство”
Захоплюватися моржуванням Людмила Гончарова почала сім років тому. У жінки було два заповітних бажання: скупатися в ополонці і зайнятися йогою. З другим якось не склалося, а от вода таки посіла визначне місце у житті жінки. Все почалося із купленої книги Себастьяна Кнейпа “Моє водолікування”, яка розповідає про лікувальні можливості води та загартовування. Людмила Гончарова почала обливатися водою вранці та ввечері. А згодом перейшла й до купання взимку.
— Звичайно, правильно починати купатися в теплу пору року. Так радять лікарі. Втім, я зробила не так. І перший раз залізла в холодну воду на Різдво, коли на вулиці було -25. А запропонував мені зробити це мій сусід, який на той час давно моржував. І хоча чоловіку вже 68 років, він сповнений життєвих сил і такий нівроку собі. Ми поїхали на Басів Кут, я зайшла у воду, занурилася, походила по снігу. Ви навіть не уявляєте собі, яке це було блаженство. Ті відчуття важко описати словами, - ділиться морж. - Потім я запропонувала скупатися своєму співробітнику. Він теж перший раз заліз у холодну воду 14 лютого. Зрештою, до нас долучилася ще одна наша співробітниця і сьогодні ми всі троє купаємося разом.
Як почала моржувати, менше хворіє
Нині пані Людмила купається, тільки-но знаходить для цього час. Може в обід прийти на озеро або перед роботою, а у вихідні обов'язково. Загалом виходить три рази на тиждень. Коли ж не виходить скупатися в озері, обливається у ванній холодною водою. Сьогодні без води вона просто не може. Буває, що три дні після купання минуло і знову хочеться купатися. До речі, багато лікарів зауважують, що у затятих моржів виникає залежність, потреба в холодних процедурах.
— До речі, за будь-якої погоди я ходжу без головного убору, навіть у люті морози. Ну хіба, якщо сильна заметіль буде, то надіну кептарика якого-небудь, — каже Людмила Гончарова.
Жінка розповідає, що після того, як почала моржувати, стала значно менше хворіти на застудні захворювання. До того ж, моржування — прекрасний спосіб зберегти себе у гарній формі.
— Купання у крижаній воді — дієвий метод боротьби зі старінням шкіри і целюлітом. До того ж, крижана вода вмикає захисні сили організму і сприяє загальному оздоровленню. Результати обстежень жінок, які регулярно займаються моржуванням, підтверджують, що їхній біологічний вік у середньому на вісім-дванадцять років менший за вказаний у паспорті, — наводить приклад рівненський “морж”.
Починати моржування можна у будь-якому віці. При зануренні людини в холодну воду відбувається викид адреналіну. Він знижує больову чутливість, прискорює серцебиття, поліпшує кровопостачання внутрішніх органів і мозку, активує імунну систему, запускає вироблення тепла. Важливо, що моржі занурюються у воду лише на короткий час (не більше кількох хвилин), тому організм просто не встигає переохолоджуватися. За хвилину-дві перебування в ополонці моржі не тільки не відчувають холоду, але й відчувають внутрішнє тепло, адже всі системи організму спрямовані на вироблення енергії.
— Завдяки моржуванню я почуваюся значно молодшою та більш бадьорою, відчуваю приплив енергії. І це додає мені життєвих сил та оптимізму, — запевнила Людмила Гончарова.
Поліцейські Рівненщини: допомога громадянам у будь-який час
Правоохоронці Рівненщини щодня доводять свою готовність допомогти у будь-якій ситуації. Нещодавно вони стали справжніми рятівниками для місцевих жителів.
переглядів: 155
Напередодні Водохреща: нагадування про безпеку на водоймах
З наближенням Водохреща багато українців підтримують традицію зимового купання у водоймах.
переглядів: 145
На Рівненщині у 2024 році виплатили 3,5 млрд грн соціальної допомоги
Упродовж минулого року в Рівненській області на соціальні виплати спрямували 3,5 мільярда гривень.
переглядів: 324
У Львові розпочали будівництво першого крематорію
У Львові зроблено важливий крок у напрямку сучасного та екологічного підходу до сфери поховань. На території Голосківського кладовища урочисто заклали капсулу на місці майбутнього крематорію.
переглядів: 497
На Рівненщині попрощались із шістьма захисниками
На Рівненщині попрощались із шістьма захисниками- Віктором Гричиною з Зарічненської громади, Валерієм Яйченею з Вараської громади, а також Петром Середою, Назаром Мозольом, Олександром Чудіновичем та Миколою Бречком із Рівненського району.
переглядів: 405