Ми у Facebook
24.01.2011, 15:43

Порядок та строки подання апеляції на рішення судів в адміністративному судочинстві [РОЗ'ЯСНЕННЯ]

З 19 січня 2011 року розпочав свою процесуальну діяльність Житомирський апеляційний адміністративний суд. Саме до цього суду відтепер повинні звертатись жителі Рівненщини, які мають намір оскаржити рішення, ухвали місцевих судів першої інстанції прийнятих ними в порядку адміністративного судочинства.
Детальніше про процедуру оскарження таких рішень розповідає юрист РОГО «Комітет виборців України» В’ячеслав Горбенко.

Право на апеляційне оскарження в адміністративному судочинстві встановлює стаття 185 Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ). Зокрема, в ній йдеться, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов’язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково.

Стаття 186 КАСУ визначає порядок та строки апеляційного оскарження. Так, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія такої скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції громадяни можуть подати протягом десяти днів з дня її проголошення. Це загальний порядок. Однак, якщо суд розглянув справу, але відклав на інший день складення постанови в повному обсязі, а громадянину оголосив лише вступну та резолютивну частини постанови, або ж прийняв постанову в порядку письмового провадження (тобто, за відсутності сторін по справі в суді), то апеляційна скарга подається громадянином протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, то скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Слід звернути увагу на те, що апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею КАСУ, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала. Тобто, якщо ви пропустили строк на оскарження, але все ж бажаєте подати апеляцію на рішення (постанову, ухвалу) суду першої інстанції, то в такій ситуації до апеляційної скарги варто долучити в якості додатку окрему письмову заяву про поновлення строку. В такій заяві слід вказати причини пропуску та підстави, з яких варто вважати ці причини поважними. Проте, в кожному конкретному випадку, готуючи апеляцію, краще звертатись за допомогою до юристів.

Насамкінець ще раз варто нагадати, що з 19 січня 2011 року апеляційні скарги на постанови та ухвали місцевих судів, окружних адміністративних судів Рівненської області громадяни повинні вже подавати не до Львівського апеляційного адмінсуду, як це було раніше, а на адресу Житомирського апеляційного адміністративного суду через канцелярії місцевих судів і водночас надсилати копію апеляції до цього апеляційного суду.

Житомирський апеляційний адміністративний суд знаходиться за адресою: 10000, майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир.





На правах реклами