Ми у Facebook
04.02.2011, 11:58

У Рівному засуджені з України та Польщі покаялися через мистецтво [+ФОТО]

Незвична виставка відкрилася у Рівненському обласному краєзнавчому музеї. На ній представлені картини, ікони та інші вироби, виконані людьми, що нині знаходяться у місцях позбавлення волі.
Виставка "Від покарання до покаяння" стала можливою завдяки тісній співпраці Державної пенітенціарної служби України (служби виконання покарань) із різними релігійними організаціями, що опікуються духовним вихованням ув’язнених, допомагаючи їм стати законослухняними людьми.

– Одним із напрямків утримання засуджених є виправлення тих осіб, які переступили закон, – зазначив Олександр Адамець, начальник Державного департаменту України з питань виконання покарань у Рівненській області. – Ось уже років десять, як створена система духовного напрямку, що дала можливість нашим святим отцям приходити і проводити таку необхідну духовну роботу. І дійсно, коли засуджений усамітнюється в своїх думках, спілкуючись із своєю музою, що надихає його на творчість, він, певно, відчуває провину і покаяння.

Ініціатором проведення цієї виставки став католицький священик, тюремний капелан, що ось уже 15 років спілкується із засудженими, отець Григорій Драус. До його ініціативи долучилися й капелани Української Православної церкви та представники інших релігійних конфесій.

– Я не знаю, як оцінити художню цінність цих праць, – говорить отець Григорій Драус, – але це не так важливо, найважливіше – це люди, які за ними стоять. Кожен із них є наказаним, але не є приреченим, і завдяки Божій благодаті може стати іншим. Не до кінця відомо, що якщо хтось творить такі праці, це мусить означати його преображення, може, він у серці лишився таким, яким був, але це може означати його дорогу до нового життя. Ми не можемо привести сюди в’язнів і побачити, як змінилося їхнє життя. Це буде видно пізніше, на свободі.

Також отець Григорій розповів, що до приїзду в Україну чотири роки був капеланом у Польщі. Саме завдяки зв’язкам, що залишилися в отця Григорія із польською стороною, й стало можливим представлення у Рівному робіт польських в’язнів.

По завершенні церемонії відкриття виставки кожен охочий міг отримати на пам’ять власний відбиток великого пальця (процедура, через яку проходять усі затримані). Також усі гості могли власноруч розмалювати символічний, виготовлений із солоного тіста ключ, як символ звільнення для засудженого.

Усього на виставці представлені 55 робіт, 30 з яких виконані засудженими, що утримуються в установах виконання покарань пенітенціарної служби України, 5 робіт – засуджених Городищенської виправної колонії №96 та 20 робіт – засуджених пенітенціарної служби Республіки Польща.







На правах реклами