Ми у Facebook
06.02.2011, 08:43

У 50 років сили зменшуються щороку, у 60 — щомісяця

Старіння населення є глобальним процесом ХХІ століття. За даними Організації Об’єднаних Націй, частка літніх людей всього населення світу збільшиться з 8,5% у 1950 році до 13,7% у 2025-му і сягне 1 млрд 121 млн осіб; за той самий період — людей у віці 65 років і старших подвоїться, 80-річних і старших — збільшиться у 10 разів (з 13 млн до 135 млн осіб).
Середня тривалість життя в Україні становить 67,3 року (чоловіків 61,5 року, жінок — 73,4), що нижче, ніж у країнах Східної Європи на 4-5 років, а в країнах Західної Європи — майже на 11-13 років.
Якщо говорити взагалі, то секрет довголіття один — не поспішати старіти. Хвороби, які найчастіше обривають наше тління — це серцево-судинні, ожиріння, цукровий діабет, атеросклероз, рак, метаболічна імунодепресія та ін.

У той же час, якщо смерть настає від “зовнішніх причин”, то тут, як мовиться, нічого не поробиш, бо від тебе це не залежить. Але якщо з нашої власної вини: від нездорового способу життя, переїдання, вживання алкоголю, наркотиків, куріння, лінощів, від небажання займатися фізкультурою і спортом, то стає прикро.

Щоб посилити захисні функції організму, потрібно вживати продукти, багаті на оксиданти, зокрема, городину, ягоди і фрукти. Роль антиоксидантів у профілактиці і збереженні здоров’я, в нормалізації ослаблених функцій організму, його імунної системи і в мобілізації всіх резервів настільки велика, що деякі закордонні фірми почали випускати навіть антиоксидантні цукерки з вітамінами С, Е і бета-каротином.

У повсякденні регулярне споживання дев’яти найменувань продуктів дасть можливість покращити біологічну активність всього організму. Ми залюбки їмо овочі і фрукти, але для продовження молодості особливу увагу звернемо на окремі з них: ягоди (чорниця, брусниця, журавлина), броколі, капуста, морква, цитрусові, виноград, цибуля, лимони, помідори.

Дожити до глибокої старості можна, треба лише піклуватись про свій організм.

Здавалося б, висока тривалість життя і надійне здоров’я повинні бути правилом, але, на жаль, — це виняток. А здоров’я — це свобода на різних рівнях: на фізичному — свобода від болю, благополуччя; на емоційному — свобода від пристрасті, стан безтурботності; на ментальному — свобода від егоїзму.

За матеріалами: Gazeta.rv.ua





На правах реклами