Ми у Facebook
08.02.2011, 10:27

З аварійною освітою почали боротися на Рівненщині

Спеціальна комісія побувала сьогодні у двох школах на Костопільщині. Там дітлахи навчаються в умовах 60-х років минулого століття. Але вже до вересня мають шанс на розкішні класні кімнати. Наразі спеціалісти вивчають проекти новобудов, доцільність та затратність робіт.


Школу у селі Пісків звели шістдесят років тому і то із матеріалу старого навчального закладу. Зараз тут навчається 185 дітей, старшокласники приходять із семи сусідніх сіл. Щороку школу закриває санстанція. Та щоб не припиняти навчальний процес колектив закладу підписує гарантійний лист, що небезпеки життя дітей немає. Втім це не так.

Чи матиме Пісків першість в черзі за новою школою залежить від рішення комісії, яку доручив створити голова облжержадміністрації. Будівельники, проектанти, освітяни і депутати облради, які входять до неї, обстежують класні кімнати. Тут хоч і тепло, втім підлога вже прогнила, стіни просіли і навіть облітає стеля.

На нову школу потрібно щонайменше 28 мільйонів гривень, якщо будувати за старим проектом. Втім комісія його ще має відкоригувати. А у селі Корчин вже доведеться переробляти школу зведену за планом десятирічної давності.

Поруч із недобудованою школою — нині діюча — початкова. Тут дітлахи туляться у двох кімнатах і вчительській, та й учаться у дві зміни. Бо пів приміщення навчального закладу пустує — його від завалу рятують тільки підпори. Школярики, натішені аварійним буднями мріють про нову школу.

Усі аварійні школи на власні очі хоче побачити голова бюджетної комісії облради. Аби при розподілі коштів не виникало запитань. І вже робить власні висновки.

Для її добудови потрібно менше двох мільйонів. Та й ця сума не є остаточною. Кошторис проектів попередньо мають проаналізувати і можливо навіть оптимізувати. Аби грошей вистачило на школи, які запланували збудувати цьогоріч.
rivne1.tv





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ