Ми у Facebook
08.02.2011, 11:19

У кривавих зіткненнях загинули майже 300 єгиптян

З 25 січня під час антиурядових акцій протесту у Єгипті загинули як мінімум 297 людей, такі дані оприлюднила міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch.
Дані про загиблих отримані співробітниками HRW в семи лікарнях, розташованих у Каїрі, Суеці та Олександрії - містах, де акції протесту носили найбільш масовий характер. Офіційно Мінохоронздоров'я Єгипту з моменту початку заворушень жодного разу не повідомляв даних про кількість загиблих і постраждалих.

Антиурядові акції протесту, учасники яких вимагали проведення в країні реформ і відставки президента Хосні Мубарака, почалися в Єгипті 25 січня. На мітинги в центрі Каїра збиралися десятки тисяч людей, масові акції протесту проходили і в інших великих містах Єгипту, в тому числі, в Суеці та Олександрії.

29 січня Мубарак провів перестановки в уряді, призначивши, зокрема, вперше з 1981 року віце-президента. Цей пост зайняв глава розвідки Омар Сулейман.

1 лютого Хосні Мубарак виступив з телезверненням, в якому пообіцяв не висувати свою кандидатуру на чергових президентських виборах, призначених на вересень 2011 року. Вимога опозиції про негайну відставку Мубарак категорично відкинув.

Через кілька годин після телезвернення Мубарака в Каїрі почалися сутички між його прихильниками та учасниками антиурядових акцій. У районі площі Тахрір прихильники і супротивники чинного президента закидали один одного камінням. Повідомлялося про сотні постраждалих з обох сторін.

4 лютого опозиція оголосила "День проводів Мубарака", розраховуючи домогтися від президента негайної відставки. Проте бажаного результату акція не принесла - Мубарак залишати свій пост відмовився.

Після "Дня проводів" ні опозиція, ні прихильники президента великих акцій, за станом на 8 лютого, не проводили, хоча кілька тисяч противників Мубарака як і раніше залишаються на площі Тахрір, заявляючи, що не підуть до його відставки.

За матеріалами: ТСН





На правах реклами