Білоруси вже відчувають, скільки їм коштує чергова перемога Лукашенка
Про це пише "Радіо Свобода".
Але коли вибори минули, пільги на проїзд студентам багато де скасували, на третину збільшили оплату на позабюджетне навчання у вишах. Ціни у крамницях теж стрімко пішли вгору, як і житлово-комунальні тарифи. Згідно з постановою уряду Білорусі, з 1 лютого електроенергія подорожчала на 30 відсотків, холодна вода – на 20, газ – більше ніж удвічі. Ростуть ціни і на продукти харчування – протягом одного місяця цукор дорожчав два рази по 10 відсотків. Гречка взагалі подорожчала удвічі.
В уряді Білорусі кажуть, що зростанням цін вони вимушені компенсувати витрати виробників та посилаються на світову цінову кон’юктуру.
«Все-таки ми ще далеко по багатьох позиціях від світових цін, від цін у наших сусідів, – зазначає заступник міністра сільського господарства Білорусі Надія Котковець. – Поки дорожчає електроенергія, поки є необхідність збільшувати заробітну плату, а це прямі витрати, які позначаються на собівартості продукції, – від збільшення цін нікуди дітися».
Кредитів не буде, а ціни й далі зростатимуть
Минулого року білоруський уряд, щоб підтримати казну перед виборами, брав багато кредитів за кордоном – загалом близько 11 мільярдів доларів США. Тепер від збільшення зовнішнього боргу Олександр Лукашенко публічно відмовився, та й мало хто готовий далі позичати Білорусі. А гроші конче потрібні, зауважує незалежний економіст із Мінська Михайло Залеський.
«Коли гроші не беруться ззовні, вони беруться зсередини, – каже він. – Є різні засоби їх взяти. Це чисто технічні проблеми, які вирішує міністерство фінансів, Нацбанк, міністерства економіки, торгівлі – вони всі будуть пробувати забрати ці гроші – шляхом підвищення цін, тарифів».
Михайло Залеський прогнозує, що білоруси не будуть особливо протестувати, скоріше за все махнуть на це рукою. Люди добре розуміють причини стрімкого погіршення свого життя.
«За рахунок наших гаманців президент тепер компенсуватиме той золотий дощ, який пролився на виборців перед виборами, за допомогою якого він хотів купити собі голоси і лояльність простих білорусів», – зазначив незалежний економіст із Мінська.
Тим часом президент Лукашенко та уряд почали пропагувати перехід білоруських громадян на самозабезпечення – через малий бізнес, приватну ініціативу. Президент навіть підписав спеціальну директиву про економічну лібералізацію. Уряд Білорусі хоче скинути з себе вантаж соціальних проблем, реанімувати підприємництво, придушене впродовж останніх 16 років правління Лукашенка.
За матеріалами: "Радіо Свобода"

Українки отримали престижні премії Woman 2024

Вчора, 1 травня, 1 травня відбулася церемонія нагородження переможниць щорічної Міжнародної жіночої премії «Woman 2024». Представниці системи МВС здобули премії у номінації «Оборона, мілітарі та безпека».
переглядів: 394
Затори на кордоні: у пункті пропуску «Корчова – Краківець» стартують дорожні роботи

Тимчасові обмеження в пункті пропуску «Корчова - Краківець» можливі вже з наступного тижня.
переглядів: 437
Закон підписано: держава збільшила виплати родинам загиблих добровольців

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який зрівнює соціальні виплати родинам загиблих добровольців із компенсаціями, що отримують сім’ї загиблих військовослужбовців.
переглядів: 518
Активіст та волонтер Сергій Стерненко став жертвою нападу

Відомий український волонтер та громадський активіст Сергій Стерненко сьогодні, 1 травня, повідомив у своєму Telegram-каналі про скоєний на нього напад.
переглядів: 606
Україна та США підписали угоду про надра

Україна та Сполучені Штати Америки уклали угоду про співпрацю в галузі природних ресурсів. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та міністерка економіки Юлія Свириденко оприлюднили деталі угоди, яка передбачає створення спільного фонду для інвестування в розробку українських корисних копалин.
переглядів: 494