Ми у Facebook
25.02.2011, 17:42

Путін порадив Євросоюзу не втручатися в арабські революції

Путін нагадав Європі історію із колишнім главою іранської революції: той жив у Парижі, "а тепер все західне співтовариство бореться з іранською ядерною програмою".
Володимир Путін вказав Євросоюзу на те, що не слід втручатися в революційну ситуацію на Близькому Сході. Він нагадав історію із колишнім главою іранської революції: той жив у Парижі, "а тепер все західне співтовариство бореться з іранською ядерною програмою".

Таким чином прем'єр-міністр РФ підтримав вже не раз висловлену позицію Москви щодо третіх сил, які розпалюють арабський конфлікт.

Путін у четвер, 24 лютого, взяв участь у черговій зустрічі у форматі уряд Росія-Європейська комісія і провів переговори з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу і головою Європейської ради Херманом ван Ромпеєм.

Після закінчення зустрічі на спільній з Баррозу прес-конференції російський прем'єр висловив ряд міркувань щодо Близького Сходу.

Так, він вважає за необхідне з повагою ставитися до того, що відбувається в арабських країнах. "Треба дати людям самим визначати свою долю і своє майбутнє. Треба дати їм можливість природним шляхом, без будь-якого втручання ззовні будувати свою долю", - підкреслив прем'єр-міністр РФ, який, за деякими даними, має особисту неприязнь до Баррозу.

Він нагадав, що колишній керівник іранської революції Рухолла Мусаві Хомейні жив у Парижі і в цілому користувався підтримкою в західному співтоваристві. "А тепер все західне співтовариство бореться з іранською ядерною програмою", - зауважив Путін.

Нагадаємо, Рухолла Мусаві Хомейні очолив ісламську революцію в Ірані в січні 1979 року. З 1963 року він перебував в опозиції до шахського режиму країни. Його арешт спричинив найбільші заворушення за десятиліття, було вбито понад тисячу осіб. Влада вислала його до Туреччини, потім він переїхав до Іраку, а в 1978 році-до Парижа. Після втечі шаха, 1 лютого 1979 року, Хомейні повернувся в Іран і призначив тимчасовий уряд. Сам він зайняв посаду вищого керівника Ісламської Республіки Іран.

Масові народні протести в останні тижні охопили цілий ряд арабських держав і призвели до падіння правлячих режимів у Єгипті та Тунісі. В даний час заворушення тривають в Ємені, Бахрейні, Лівії. Антиурядові виступи пройшли також в Алжирі, Іраку та Йорданії.

Акції протесту в Лівії з вимогою відставки Муаммара Каддафі, який правив у країні вже 42 роки, тривають з 15 лютого. Влада жорстоко пригнічує демонстрації.





На правах реклами