У Рівному запалять "свічку пам'яті" загиблих в авіакатастрофі під Смоленськом
Разом зі своєю делегацією Лех Качинський мав намір відвідати Катинське кладовище, що розташоване під Смоленськом. Кладовище є міжнародним меморіальним комплексом жертвам тоталітарних репресій.
Лех Качинський мав виголосити промову 10 квітня 2010 на польському військовому цвинтарі у Катині під час траурних заходів, приурочених до 70-ї річниці катинської трагедії.
Масові страти польських громадян були здійснені в Катинському лісі (Смоленська область) поблизу Катині навесні 1940 р.
Як свідчать виявлені в 1992 році документи, розстріли проводилися за рішенням особливої Трійки НКВС СРСР відповідно до постанови Політбюро ЦК ВКП(б) від 5 березня 1940.
Відповідно до висновків німецької комісії Г.Бутца і міжнародних комісій 1943 г., розстріли й поховання проводилися органами НКВС в Катинському лісі як у 1940 році, так і раніше - у 1920-1930-ті роки.
Ці висновки були підтверджені у 1990-2004 роках Головною військовою прокуратурою РФ, що констатувала винесення "трійкою НКВС" смертних вироків 14.542 польським військовополоненим і вірогідно встановлено смерть 1803 осіб.
Жахлива авіакатастрофа вразила всю світову спільноту, принесла страждання польському народові. Разом із поляками цю втрату переживають і українці, оскільки Лех Качиньський відстоював українські інтереси, дбав про українсько-польські дружні стосунки.
У річницю смерті польських громадян не залишається осторонь і рівненська громада. Під час проведення години пам’яті кожен рівненчанин зможе вшанувати пам’ять загиблих, розділити скорботу та біль непоправної втрати з польським народом, висловити співчуття представникам польської громади міста.
Свічка пам’яті буде запалена за участю представників обласної та міської влади, польської громади, істориків, просвітян, інтелігенції краю.
У заході також візьмуть участь:
* Генеральний консул республіки Польща у Луцьку пан Томаш Янік;
* Настоятель Римсько-Католицької церкви Святих Петра та Павла в Рівному, декан Римсько-Католицької церкви в Рівненській області отець Владислав Чайка;
* завідувач відділу у справах національностей та релігій Рівненської облдержадміністрації Світлана Морозюк;
* Голова товариства польської культури на Рівненщині ім. Владислава Станіслова Реймонта Владислав Багінський;
* Голова товариства польської культури імені Генріха Сінкевича у Рівненській області Олексій Романишин;
* Кандидат історичних наук, журналіст Володимир Борщевич;
* кандидат історичних наук, доцент Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. С. Дем’янчука Андрій Жив’юк;
* здобувач кафедри всесвітньої історії Рівненського державного гумантарного унверситету, провідний спеціаліст віддлу використання інформації документів Державного архіву Рівненської області Тетяна Самсонюк;
* Голова Рівненського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка Світлана Ніколіна.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Чорнобиль на світлинах відомого фотографа з Рівного
![](/images/articles/2/small/1739696850.jpg)
Росія продовжу терористичну війну проти України та її народу. І ворог не знає жодних меж у своїй агресії. Нещодавно російська армія атакувала саркофаг, який береже зруйнований енергоблок Чорнобильської АЕС.
переглядів: 45
День єднання: оригінальні вітання 2025
![](/images/articles/2/small/1739707803.jpg)
Сьогодні, 16 лютого, в Україні відзначають День єднання – свято, що уособлює незламність духу та згуртованість нації.
переглядів: 101
Рівненський спортсмен став срібним призером чемпіонату Європи
![](/images/articles/2/small/1739652668.jpg)
На чемпіонаті Європи U18 зі стрільби кульової, що проходив у Таллінні (Естонія), рівненський спортсмен Ілля Лящ разом із командою виборов срібну медаль у вправі з пневматичного пістолета на 10 метрів.
переглядів: 158
Що гарантує держава родинам полонених і зниклих безвісти у 2025 році
![](/images/articles/2/small/1739652343.jpg)
Родини військовослужбовців, які зникли безвісти або перебувають у полоні, запрошують на зустріч.
переглядів: 174
16 лютого – День єднання: символ сили та згуртованості України
![](/images/articles/2/small/1739643904.jpg)
Щороку 16 лютого в Україні відзначають День єднання – свято, що уособлює незламність духу та згуртованість нації. Його започаткували у 2022 році у відповідь на загрозу повномасштабного вторгнення, і відтоді цей день став важливим символом української єдності.
переглядів: 204