Ми у Facebook
02.04.2011, 19:06

У Рівному молодіжне будівництво - для пенсіонерів

Будували квартири для себе молодих, а отримають пенсіонерами. Але й така перспектива тішить дев’ятьох рівнян, котрі стали учасниками МЖК "Газотрон". Вони вже й свою частину на будівництві відпрацювали, і на підприємстві ледь не на пенсію збираються, а будинку, в якому мали оселитися, так ніхто і не добудував. Як складається доля молодіжного житлового будівництва в області — цікавилася "ОГО".
Історія у 20 років
Молодіжно-будівельний загін для будівництва молодіжного житлового комплексу організували наприкінці 1989 року. А вже у 1991 ВАТ "Газотрон" перерахував кошти, аби його працівники, відпрацювавши на будівництві, отримали квартири. Та з розпадом СРСР будівництво призупинилося, а при черговому розподілі квартир "газотронівці" не отримали жодної.

У 1995 підприємство уклало договір з міським управлінням капітального будівництва про передачу фундаменту будинку в мікрорайоні "Північний" в обмін на квартири постраждалим членам МЖК. Саме цей фундамент і став своєрідним внеском будинок на вулиці Євгена Коновальця. Втім, у 2004 році члени МЖК доплатили ще по 10380 гривень за однокімнатні квартири, аби будівництво таки було завершене. Будинок повинен був бути зданий у 2006 році, але не зданий і досі…

"В наших договорах з УКБ передбачено незмінність вартості однокімнатних квартир. З нас вимагають для завершення будівництва доплату по 22970 грн. за однокімнатну квартиру, вимагають незаконно, так як це протирічить укладеним договорам", — йдеться у зверненні членів МЖК ВАТ "Газотрон" до депутатів міської ради.

Врешті, рішенням міської ради, депутати вирішили надати колишнім безповоротну фінансову допомогу на завершення будівництва. Втім, затребували у забудовника гарантій, що і ці гроші "не з’їсть інфляція". Письмове зобов’язання ввести в експлуатацію будинок на вул. Коновальця вже до червня цього року надав гендиректор ЗАТ "Будівельна компанія "Рівнепромбуд" Іван Суслов. Лише після цього депутати погодилися виділити гроші із резервного фонду в рамках програми соціально-економічного розвитку міста на 2011-2015 роки.

Депутатсько-прокуратурні розбірки
Молодіжне будівництво для міських депутатів та й мера Рівного перетворилося ледь не на червоний плащ тореадора.

— Сприяння молодіжному будівництву справа дуже потрібна, але рухається дуже повільно. Такі темпи не влаштовують ні МЖК, ні місто, ні самих членів МЖК. Понабирали дуже багато земель, але нічого не будували. В результаті місто втратило, адже на цю землю могли знайти іншого інвестора, забудувати мікрорайон і вирішити проблеми у Рівному. Тепер ці ділянки повертають, — прокоментував міський голова Рівного Володимир ХОМКО прохання ТОВ "Рівненське МЖК" припинити право оренди 3 гектарів землі в районі вулиць Гагаріна та Струтинської.

І поки депутати пропонували "розігнати МЖК", міський голова своїм дорученням створив комісію, яка має "розібратися у діяльності ТОВ "Рівненське МЖК".

— Очолює її Ольга Покальчук, яка у свій час була у керівництві МЖК. Комісія вивчатиме, як земля використовується, кошти. Розглядатимуть всі аспекти діяльності МЖК, — роз’яснив пан Хомко. — Бо на його фоні вже створена приватна структура і там вже є приватний немалий інтерес. А коли перетинаються приватний і суспільний інтерес, хто б що не заявляв, завжди чомусь все схиляється на сторону приватного.
Між тим депутат Рівнеради Ольга ПОКАЛЬЧУК розповіла, що комісія працює, хоч і з затримками:

— Я подавала депутатський запит, щоб "Рівненське МЖК" надало документи для перевірки, але реакції не було. Тому тепер будемо витребувати документацію через прокуратуру. Там є певний термін, тому чекаємо, що десь наступного тижня буде результат.

Голова на громадських засадах ТОВ "Рівненський МЖК", директор Рівненського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій ПАНДРАК комісії не здивований. Каже: пережили вже не одну перевірку і щораз все добре. А цей напад, мовляв, нічого більшого як з’ясування особистих відносин:

— Ольга Покальчук колись працювала у нас, але була звільнена за фінансові зловживання. Відтоді робить нам різноманітні "добрі" справи. "Рівненське МЖК" отримало від неї запит надати документи спершу як від голови цієї комісії, потім як від депутата. Відповідь про те, що це протирічить законодавству, їй відразу надіслали, — зазначив Сергій Пандрак. — А от передати місту 3 гектари в районі вулиць Гагаріна та Струтинської просив міський голова. Ми пішли назустріч — передали, але з умовою, що там таки буде будинок, де отримають квартири і молоді сім’ї. Бо варто просто відмовитись від земельної ділянки, і там виростуть котеджі, заправки, торгові комплекси — що завгодно, тільки не будинок. Тоді і з’явилася ця комісія.

Загалом, за словами пана Пандрака, починаючи з 1992 року (саме тоді громадська організація "Рівненський МЖК" була перереєстрована у ТОВ, бо ж громадським організаціям заборонили займатися господарською діяльністю), "Рівненський МЖК" володіє, має у постійному користуванні або ж орендує 7 ділянок. На всіх них або ведуться роботи, або щось зроблене.

— Борг за оренду землі є лише по одній ділянці, і то через економічну кризу. А саме по цій ділянці в 9 га в районі вулиць Гагаріна та Струтинської, яка відведена під третю чергу масиву МЖК. Інших боргів у нас немає.

Доступне житло — районам?
Утім, на скандалах та взаємних звинуваченнях не закінчується історія молодіжного будівництва на Рівненщині. Зокрема, в області продовжує працювати програма доступного житла. За словами Сергія Пандрака, нині під неї підпадають два будинки у Рівному — на вулиці С. Дем’янчука та на вул. Гагаріна. Перший отримав державне фінансування наприкінці минулого року, а от другий фінансування ще не отримав.

— Шістнадцятиповерхівка на Гагаріна готова на 76 відсотків і включена у програму будівництва доступного житла Міністерства регіонального будівництва на цей рік. Добудувати її раніше не дозволила фінансова криза, через яку практично всі структури, які мали до неї відношення, нині втратили кошти. Вирішити питання можна лише на державному рівні, чого ми нині і чекаємо, — зазначив пан Пандрак.

За словами заступника голови РОДА Володимира НОВАКА, перспективи потрапити у програму 20 багатоповерхівок області із високим ступенем готовності. Зокрема, 20-квартирний будинок у Дубровиці очікує вирішення своєї долі вже у квітні, так само як і 26-квартирний будинок у с. Зоря. Є шанси отримати державну допомогу на завершення 50-квартирного будинку у Клевані, який готовий вже на 98 відсотків. Забудовникам пропонується виставити вільні від продажу квартири для участі в регіональній програмі придбання доступного житла. Згідно з нею, держава фінансує 30 відсотків вартості квартири.

Щоправда, ціна метра квадратного має відповідати державним будівельним нормам — 4290 гривень. Натомість держава пропонує податкові преференції — звільнення від оподаткування операцій з постачання будівельно-монтажних робіт і пільги при сплаті податку з доходів фізичних осіб для громадян, які будуватимуть доступне житло.






На правах реклами