Ми у Facebook
27.04.2011, 14:32

На Рівненщині спалювання трави спричинило вже 27 пожеж

Лише з початку квітня поточного року внаслідок необережного поводження з вогнем при спалюванні сміття та сухої трави в області сталося 27 пожеж, збитки від яких склали понад 216 тисяч гривень.
Так, лише за одну добу з цієї причини на території області виникало по 3-4 пожежі, а подеколи й 5 таких загорянь.

Про це повідомила інспектор центру пропаганди УМНС у Рівненській області Алла Скомаровська.

У місті Костопіль через необережність при спалюванні сухої трави та сміття на цвинтарі, один з місцевих мешканців отримав опіки полум’ям ІІ-ІІІ ступеня, якого в стані середньої важкості було госпіталізовано в центральну районну лікарню міста. Цього ж місяця, з вини невідомої особи, сталося загоряння трави в лісовій посадці, поряд з якою знаходилася автозаправна станція. Полум'я почало швидко розповсюджуватися. І лише завдяки оперативності рятувальників МНС вогню не вдалося завдати великих матеріальних збитків.

На Рівненщині карають за дим

На превеликий жаль, вогонь, спричинений спалюванням сухої трави, наніс краянам матеріальних збитків на десятки тисяч гривень. Варто відзначити, що на ліквідацію безпечності громадян Рівненщини задіюється чимало одиниць рятувальної техніки, котра необхідна для ліквідації пожеж у житловому секторі. Також не всі знають, якої шкоди завдає здоров’ю людини та довкіллю таке невинне багаття. Надмірна кількість хімічних речовин, що виділяються в повітрі при спалюванні різного "мотлоху” та сухої трави, призводить до загострення хронічних та серцево-судинних хвороб, підвищення тиску і поганого самопочуття.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, "випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, а також інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а також невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини