18.05.2011, 16:36

До РДГУ з’їжджаються з усього світу

На IV Міжнародну науково-практичну конференцію "Наука, освіта, суспільство очима молодих" до Рівненського державного гуманітарного університету з’їхалися науковці з різних країн, щоб у День науки відзначити нові досягнення колег.
У Рівненському державному гуманітарному університеті є хороша традиція 17 травня на День науки вітати науковців, наукових керівників та молодих науковців, які захистили дисертації протягом року. Вихідці з РДГУ сьогодні не лише захищають кандидатські та докторські дисертації, а й вирізняються з-поміж інших на державному рівні.

— Такі конференції проходили щороку й раніше, — розповіла голова ради молодих вчених РДГУ й західного регіону, завкафедрою інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики, кандидат технічних наук Юлія БАТИШКІНА. — Статус міжнародної конференція набула чотири роки тому, коли у ній почали брати участь учасники із Росії, Молдови, Білорусі. Минулого року до РДГУ вже приїздили з Америки. Цього року наші закордонні колеги прибули з Польщі та Канади. Саме з Канади тепер прилітає випускник нашого університету, який там працює режисером.

Шквал аплодисментів викликав авторський твір “Озирнись” у стилі фламенко.
Шквал аплодисментів викликав авторський твір “Озирнись” у стилі фламенко.


Такі науково-практичні конференції дають змогу поділитись власним досвідом та відзначити здобутки колег. На урочистій частині Міжнародної науково-практичної конференції науковців нагородили грамотами та дипломами від Рівненської облдержадміністрації та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту. У першу чергу відзначили студентів РДГУ, кращих в Україні зі своєї спеціальності, яким вдалося зробити своєрідний "прорив" у науці, та їх наукових керівників. Привітавши молодих науковців, ректорат нагородив грамотами їхніх наставників за виховання нових кандидатів наук.

— Зокрема ректору університету Руслану Постоловському вже цього року за кілька місяців вдалося захистити шістьох кандидатів наук, — зауважила проректор з наукової роботи РДГУ, кандидат педагогічних наук Тамара ПАНІМАНСЬКА. — Хоча минулого року свої кандидатські захистили четверо його учнів.

Грою на бандурі зачарували гостей студентки IV курсу спеціальності "Народні інструменти" Віта та Ірина Орловські, художній керівних Наталя Турко
Грою на бандурі зачарували гостей студентки IV курсу спеціальності "Народні інструменти" Віта та Ірина Орловські, художній керівних Наталя Турко


Тож, привітавши гостей із Днем науки, ректор РДГУ професор, кандидат історичних наук Руслан ПОСТОЛОВСЬКИЙ зауважив, що у науковців не зовсім проста місія, адже саме наука покликана робити "прорив" у державі. Тому потрібно бути гідним носити не лише звання науковця, а й студента. А університет дає всі можливості для наукового росту. РДГУ сьогодні має потужну практичну базу, власну раду із захисту дисертацій, магістратуру, аспірантуру, докторантуру, власну наукову бібліотеку та займається винахідницькою діяльністю.

Ярослав Тарнавський із класу професора Віктора Корчаги зачарував гостей своєю грою на акордеоні.
Ярослав Тарнавський із класу професора Віктора Корчаги зачарував гостей своєю грою на акордеоні.


На завершення урочистостей науковці насолодились виступом обдарованих студентів та викладачів Інституту мистецтв при РДГУ, які зірвали справжній шквал аплодисментів.