Ми у Facebook
19.05.2011, 11:01

На Сумщині спіймали суддю з хабарем у 100 тисяч гривень

На Сумщині, вперше в Україні, стосовно голови міськрайонного суду порушено кримінальну справа за незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду. Відтак підприємлива суддя отримувала право розглядати ті процесуальні справи, в яких була особисто зацікавлена.
Про це OGO.ua повідомили у ГУБОЗ МВС України.

До працівників УБОЗу надійшла інформація, що голова одного з міськрайонних судів Сумської області отримала хабар у сумі 100 тисяч гривень від двох осіб за винесення завідомо неправосудного рішення, згідно з яким, останнім призначалось покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

У ході слідства було встановлено, що сама жінка грошей не брала, а все вирішувала через свого 25-річного сина. Він заздалегідь домовлявся про зустрічі з підслідними та отримував гроші, які потім передавав матері.

Під час слідства, правоохоронці з’ясували, що з метою збагачення, суддя здійснювала тиск на підлеглих працівників і примушувала їх вносити неправдиві відомості в автоматизовану схему документообігу суду - комп’ютерну програму «Документообіг загальних судів». В результаті таких операцій справа, якою була зацікавлена пані суддя, потрапляла на розгляд тільки до неї.

«Такий випадок на Україні задокументовано вперше, - зазначив начальник УБОЗ УМВС в Сумській області Валерій Ефремов, - ніхто, до цієї судді, так нахабно не використовував своє службове становище задля власного збагачення».

Також встановлено, що вказана посадова особа, разом зі своїм сином одержала хабарі ще від трьох осіб за винесення рішень, не пов’язаних із позбавленням їх права керування транспортними засобами.

На сьогодні стосовно служителя Феміди працівники Генпрокуратури за матеріалами УБОЗ УМВС в Сумській області порушили кримінальну справу за фактами одержання хабара, зловживання владою та службовим становищем і незаконного втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду, що кваліфікуються ч.2 ст.368, ч.1 ст.364 і ч.1 ст.376-1 Кримінального кодексу України.

Що ж стосується сина-спільника, стосовно нього порушено кримінальні справи за чотирма статтями Кримінального Кодексу України.

Враховуючи тяжкість обвинувачень, покаранням судді може стати до 10 років перебування за гратами, її нащадок може отримати до 8 років позбавлення волі.





На правах реклами