До Дня хіміка: Рівнянин, що 30 років пропрацював на “Азоті” [+ІНТЕРВ'Ю]
Працювали днями і ночами
А стоїть за таким успіхом підприємства наполеглива та самовіддана праця звичайних людей. Таких, як начальник цеху циклогексанолу (АК-1) Іван Фурсачик (на фото). Випускник хімічного факультету Київського державного університету прийшов на підприємство у 1984 році. 22-річний спеціаліст почав працювати помічником майстра.
Згодом посів посаду начальника зміни. У 1986 році Івана Ростиславовича переводять на посаду начальника відділення. А у 1991 році він стає заступником начальника цеху. Через чотирнадцять років роботи — чергове підвищення. Відтак з 2005 року й донині Іван Фурсачик працює начальником цеху циклогексанолу.
— Коли я, молодий хлопець, прийшов на “Рівнеазот”, мені було все надзвичайно цікаво. Адже в університеті вивчав теорію, а тут на мене чекала практика, реальне виробництво, — пригадує Іван Ростиславович. — До того ж був свідком творення історії підприємства. На моїх очах запускався новий цех з органічного виробництва. Пам’ятаю, як ми тоді, готуючи його до пускових операцій, працювали днями й ночами. Спеціально для цього цеху було поставлено компресорне, насосне обладнання, виготовлене на спецзамовлення.
У ті часи колектив цеху був здебільшого молодим. Проте допомагати запускати його у роботу приїхали й старші та досвідченіші колеги з різних куточків Радянського Союзу — Сєвєродонецька, Гродно (Білорусь), Росії. До речі, багато з них так і залишилися тут жити і працювати.
За роки свого існування “Рівнеазот” пройшов складний шлях розвитку від невеликого заводу азотних добрив до гіганта хімічної індустрії України. Підприємство переживало різні часи. Особливо складним був період після розпаду Радянського Союзу.
— Із здобуттям Україною незалежності довелося боротися за ринок збуту. Адже раніше ми працювали за держзамовленнями. Продукцію в основному збували за кордон. Натомість там її почали виробляти власні заводи. Саме тоді на “Рівнеазоті” створили відділ маркетингу, який мав займатися пошуком ринків збуту, — розповідає Іван Фурсачик.
— Працювали із вимушеними зупинками. У 2008 році зупинили цехи з виробництва адипінової кислоти у зв’язку з відсутністю її збуту. На щастя, після більш як дворічного простою роботу цеху вдалося відновити. Це були важкі часи. Але навіть у той період люди отримували зарплату, допомагали з благоустроєм інших цехів.
Зберегли кістяк колективу
У 90-ті роки багато хто пішов з підприємства у пошуках кращого життя, започатковували власний бізнес. Нині серед бізнесменів, підприємців, чиновників, депутатів можна знайти колишніх працівників “Рівнеазоту”. Кожен, хто працював на рівненському “Азоті”, згадує його з теплом у серці. Але багато хто повернувся на підприємство, а тому навіть у найважчі часи вдалося зберегти кістяк колективу, який дружній і працює на благо підприємства.
— Ми вже як велика родина, зрослися із підприємством в єдине ціле. До кожного Дня хіміка організовуємо поїздки на природу із сім’ями. Час летить швидко. На наших очах виростають діти колег, а дехто з них приходить працювати на підприємство. І на свято приїжджають вже з онуками.
Тим часом щодня Іван Фурсачик приступає до відповідальної праці. Адже цех, в якому він працює, відноситься до розряду вибухопожежонебезпечного і за рівнем небезпеки — другий після атомної станції. Втім, чоловік каже, що страху не відчуває, та й боятися ніколи.
— Я відповідальний за працівників та виробництво, слід постійно тримати все на контролі, щоб швидко відреагувати на нестандартну ситуацію, аби запобігти аварійній ситуації, — каже чоловік.
Загалом же за 27 років життя, присвяченого роботі на “Рівнеазоті”, Іван Фурсачик жодного разу не пошкодував, що пішов саме цим шляхом:
— Тут я виріс професійно, пройшовши всі сходинки кар’єрної драбини. Знайшов своїх друзів та колег, з якими разом піднімали та розвивали виробництво. І нині пишаюся тим, що тут працюю і є частиною потужного хімічного гіганта Рівненщини.
Шановні працівники хімічної галузі! Щиро вітаємо вас із професійним святом. Від усього серця бажаємо вам успіхів, здоров'я та довгих років життя. Нехай у вашому житті буде більше приводів для радості, а незгоди та негаразди обходять ваш дім стороною. Дякуємо вам за сумлінну працю. Адже з хімією пов’язане життя не лише конкретної людини, а й усього людства.
За матеріалами: Рівненська газета
У Рівному буде концерт органної музики
Усіх поціновувачів органної музики запрошують на творчий вечір.
переглядів: 187
На Рівненщині діятиме заборона на вилов раків
З 1 грудня 2024 року по 30 червня 2025 року на території Житомирської та Рівненської областей діятиме заборона на вилов річкових раків.
переглядів: 136
26 листопада: які сьогодні свята, важливі прикмети
У вівторок, 26 листопада 2024 року, світ відзначає Всесвітній день оливкового дерева, покликаний нагадати про значення цієї рослини для культури, здоров’я та екології. Для вірян цей день особливий, адже вони вшановують святого преподобного Аліпія Стовпника.
переглядів: 188
Рівнян запрошують на виставу "Пілот та маленький принц"
Виставу можна буде подивитися у Рівненському академічному обласному театрі ляльок у п'ятницю, 29 листопада, о 18.00.
переглядів: 405
Завтра Рівне проститься із полеглим Героєм
Завтра, 25 листопада, у Рівному попрощаємося із захисником України Олегом Зваричем, який загинув, борючись із ворогом.
переглядів: 747