Рівненський slackline-р Олександр Бусленко: "Навіть на корпоратив беру з собою стропу" [+Фото]
– Взагалі Slackline вигадали скелелази. Тепер це вже як окремий вид спорту. Колись один мій знайомий скелелаз дозволив спробувати пройтись по натягнутій стропі. Це було настільки незвичайно, що захотілось повторити. Щоправда, потрібну стропу вдалось знайти не одразу, оскільки це специфічна річ.
Slackline - це...
– То ти став ініціатором Slackline?
– Можна сказати й так. Я почав займатись разом із друзями, а до нас приєднувались знайомі і просто бажаючі спробувати пройтись по стропі.
– Скільки сьогодні рівнян займається Slackline?
– Постійно ходять на зустрічі приблизно 10-15 чоловік. Навколо нас на тренуваннях постійно збирається повно народу. Всім бажаючим ми дозволяємо спробувати.
– Де береш обладнання для цього виду спорту?
– Усі стропи я купую за власний кошт. Деякі привозять друзі. Зокрема з Чехії мені привезли покищо найдовшу в Україні стропу – 170 метрів.
– Що потрібно, аби займатись Slackline?
– Бажання. Ще жоден з тих людей, які до нас приходили, не сказав, що йому не подобається. Тим, хто займається професійно, треба мати власну стропу для тренувань. Особисто я натягую свої стропи та дозволяю абсолютно безкоштовно займатись лише заради того, щоб Slackline у Рівному розвивався.
"Тримати руки якомога вище"
– Скільки часу потрібно, щоб навчитись ходити по стропі?
– Тут усе залежить від особистих навиків та фізичної підготовки. В принципі години за дві можна навчитись стояти, а ще за кілька годин – ходити по стропі. У спортсменів справа може піти швидше.
– Є різні види Slackline, яким займаєтесь ви?
– Так, дійсно. Є Тріклайн/Лоулайн (Tricklining/Lowlining): стропа натягується на невеликій висоті над землею. Вотерлайн (Waterlining): звичайний слеклайн над поверхнею води. Longline: дуже довгі стропи. Та Хайлайн (Highlining): вид слеклайну, коли стропа натягнута високо над землею. Ми займаємось всіма видами, адже вони доповнюють один одного. Хочеться спробувати все.

– Чи існують якісь правила безпеки у Slackline?
– Є базові принципи, наприклад: дивитись у точку кріплення, а не під ноги, ставити стопи на стропу прямо, іти трохи зігнувши ноги в колінах, тримати руки якомога вище. А також вміти групуватись при падінні, якщо вже ідеш на більшій висоті.
– Страховку використовуєте?
– Ні. Страховка використовується тільки на Highline, коли стропа натягується на значній висоті. А взагалі Slackline не настільки травматичний вид спорту, як інші. Падіння тут набагато м’якші, аніж у їзді на велосипедах, приміром. Інколи, розробляючи нові трюки, ми підкладаємо мати.

– З якого віку можна починати займатись?
– Моїй хрещениці зараз півтора року і вона ходить практично без підтримки. Більше того, намагається повторювати за нами рухи та підстрибувати на стропі. Одним словом, чим раніше, тим краще.
– Рівненські Slackline-ри беруть участь у фестивалях?
– Так. Фестиваль – це спосіб обмінятись досвідом та навичками, побачити нові трюки. Цього року мене запросили організувати змагання на “Z-games Kazantip", це буде найбільший спортивно-музичний фестиваль у Східній Європі. Думаю, буде цікаво, адже будуть гості з-за кордону.
– Нагороди маєте?
– Поки що по Україні одні з перших місць займаю я. Думаю, це заслуга довгих тренувань та хорошого комплекту для Slackline. Мій власний рекорд – 108 метрів. Цього літа планую пройти 170.
– Де за містом проводите тренування?
– Скрізь, де знайдемо хороше місце. Часто їздимо в Козлинський ліс, буваємо в Кременці, в Ходосах, інколи в Олександрії.
– З яким видом спорту можна порівняти Slackline?
– Порівняти зі спортом важко, а от використати навички у спорті – можна. Часто нас запитують, чи ми не канатоходці. Видовище схоже, але техніка різна. Канат стійкий і ти підлаштовуєш себе під нього, а у Slackline стропа рухається і ти навпаки – підлаштовуєш її під центр ваги свого тіла. Якось професійні канатоходці спробували пройтись по стропі – не змогли.

– Наскільки затратними є заняття Slackline?
– Комплект для початківця коштує в середньому від 700 до 1000 гривень. А далі все залежить від бажання, можна купувати нові стропи та інше супутнє обладнання. Це не затратний вид спорту, але й заробити на ньому не можна. Хоч одного разу в Києві я відкривав конкурс краси та виносив на сцену корону, йдучи по стропі.
"Злих людей у нас немає"
– Родичів заохочуєте займатись?
– Так, це корисно. Дружина ходить залюбки. Якщо в родині є маленькі діти, то натягнувши стропу сантиметрів на 10 від землі, можна мало не на цілий день забути про них – перевірений метод.
– Скільки часу ти особисто займаєшся Slackline?
– Уже третій рік.
– Які цілі маєш?
– Планую пройти більшу дистанцію, можливо, подам заявку до Книги рекордів України. Планую також натягнути стропи в Карпатах на скелях Довбуша та в Кримських горах. А взагалі я не ставлю перед собою якусь певну межу для проходження. Є бажання втримати першість у цьому спорті в Україні та рівнятись на Захід, де Slackline розвивається значно швидше. Колись у нас була ідея зняти фільм про Slackline, але для цього потрібна неабияка технічна підготовка та кошти.
– Slackline-ри – веселі люди?
– Злих людей у нас немає. Так сталось, що всі, хто займається – люди з гумором. Не раз траплялись кумедні випадки як під час фестивалів, так і під час тренувань. Одного разу я натягнув стропу та вирішив пройтись. Надворі вже темніло. У цей час вулицею йшла бабуся. Побачивши мене, вона кинула все, що несла в руках, та почала кричати, подумавши, що я ходжу в повітрі, бо ввечері стропи непомітні.
– Як вас можна знайти?
– Завдяки інтернету знайти нас дуже просто. Ми створили сторінки в соціальних мережах та маємо власний сайт slack.com.ua. Ми не є закритою групою, тому долучитись та спробувати може кожен бажаючий. Тренування зазвичай проходять у Рівному в парку Шевченка.

БК "Рівне" зберіг шанси на фінал Чемпіонату з баскетболу, обігравши Київ

Рівняни не без проблем обіграли "Київ-Баскет" з рахунком 77:73 та перевели визначення другого фіналіста у третій матч.
переглядів: 19
У жительки Рівненщини виявили наркотиків на 1,3 мільйона гривень

Правоохоронці Рівненщини затримали жительку обласного центру, підозрювану у масштабному розповсюдженні наркотичних засобів та психотропних речовин.
переглядів: 30
На Рівненщині прикордонники врятували червонокнижного крилатого велетня

Рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги, виявили прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців під час патрулювання лінії державного кордону. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.
переглядів: 75
На Рівненщині навчатимуть інструкторів центрів нацспротиву

Курс складається з п’яти модулів і розроблений таким чином, аби підготувати фахівців, здатних ефективно передавати свої знання широкому колу слухачів. Значна частина інструкторів — це ветерани, які мають бойовий досвід і вже пройшли найскладніші випробування.
переглядів: 111
У Рівному запрацюють фонтани

Цими вихідними у Рівному стартує сезон роботи центральних фонтанів. З нагоди Великодніх свят водограї, розташовані за кінопалацом «Україна» на майдані Незалежності та навпроти готелю «Мир», почнуть працювати раніше, ніж зазвичай.
переглядів: 121