Василь Шкляр: про український кінематограф, історію, Табачника та Ліну Костенко
Автор розповів рівнянам про свої творчі плани та задуми. Найважливіший з них – написання роману «Маруся».
«Виринула із забуття отаманша Маруся, і я мушу про неї написати. Без зайвої скромності скажу, що це теж буде цікава книжка, але я не знаю, чи Бог мені відведе сил, коли її завершу – наперед не загадую. Нічого так не хочеться, як написати роман «Маруся», – сказав Василь Шкляр.
Не забув письменник і про минулий візити до Рівного. Адже саме тоді виникла ідея щодо екранізації роману «Чорний ворон». Автор роману розповів про пошуки режисера для втілення задуму в життя. На таку пропозицію відгукнувся польський режисер Єжи Гофман. За місяць книжку прочитав. Робота йому сподобалась. Проте відповів, як відрізав: «Буду знімати. Давайте гроші».
Намагання віднайти в Україні талановитого режисера, який би зайнявся екранізацією книги, успіху не принесло. Автор не виключає, що є чимало молодих талановитих телемитців в Україні, однак у цій ситуації він не може ризикувати зібраними коштами та людською довірою.
Найближчим часом, перед початком нової роботи, Василь Шкляр має намір поїхати до США. Мета поїздки – пошук спонсорів для фінансування екранізації твору «Чорний ворон». Деякий фінансовий внесок сам автор уже зробив. А саме «поклав» у фонд, котрий вже створений для зйомок, Шевченківську премію. Шкляр розповів, що фільм «Чорний ворон» – справа його життя.
Живого діалогу між присутніми та поважним гостем не вийшло. Питання та подяки передавали у письмовому вигляді. Цікавились думкою письменника з приводу різних питань. Це і політична ситуація в країні, доля української церкви, питання науки і загалом освіти в Україн. Звичайно, не всіх присутніх цікавили лише такі питання. Були в залі й справжні поціновувачі самого «продукту» відомого українця. Шкляр встиг вказати на недоліки не лише політики Табачника. Висловив лише таку думку: «Та лінія, яку зайняв у своїй діяльності нинішній міністр, більше схожа на випробовування терпіння та нервів в українського народу». Трішки покритикувати встиг і Ліну Костенко. Мовляв, в останньому її романі «Записки українського самасшедшого» знайшов історичні неточності.
Зустріч проходила не лише в режимі «питання-відповідь». Були й подяки та нові цікаві пропозиції, на які Василь Миколайович пообіцяв звернути увагу. Також рівняни рекомендували Василю Шкляру потурбуватись про стан свого здоров’я та все ж кинути курити. Автор пообіцяв: «Виженемо Табачника – кину курити».
Загалом атмосфера у залі панувала невимушена. Судячи з відгуків присутніх, три години вечора понеділка пройшли змістовно. По завершенню розмови, як і належить таким зустрічам, провели автограф-сесію.

Коли святкуватимуть Трійцю у 2025 році: традиції Зелених свят

Дата святкування Трійці щороку змінюється, оскільки вона залежить від дати Великодня. Свято припадає на 50-й день після Воскресіння Христового.
переглядів: 46
З Днем медичної сестри 2025: найкращі привітання та щирі слова подяки

Міжнародний день медичної сестри щорічно відзначають 12 травня — у день народження Флоренс Найтінгейл, засновниці сучасного сестринського догляду.
переглядів: 572
Змінилися правила оплати лікарняних: що потрібно знати працівникам

З 4 квітня 2025 року набули чинності зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року № 4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».
переглядів: 214
Чи можна заморожувати сир і як правильно це робити: поради для збереження смаку й свіжості

Якщо у вас вдома накопичилось більше сиру, ніж ви встигаєте спожити, варто замислитися над способами його зберігання.
переглядів: 316
Ердоган обговорив із Путіним можливість відновлення мирних переговорів у Стамбулі

У неділю, 11 травня, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Про це повідомила пресслужба турецького лідера.
переглядів: 361