Ми у Facebook
22.06.2011, 11:51

Податковий кодекс в питаннях-відповідях

Портал OGO.ua публікує відповіді на актуальні питання.
Чи необхідно сплачувати збір за першу реєстрацію транспортного засобу якщо автомобіль придбано у військової частини і був зареєстрований лише у військоматі?

Відповідно до п.231.1. ст.231 Податкового кодексу платниками збору за першу реєстрацію транспортного засобу є юридичні та фізичні особи, які здійснюють першу реєстрацію в Україні транспортних засобів, що відповідно до статті 232 Податкового кодексу є об’єктами оподаткування. Згідно п.237.1. ст.237 Податкового кодексу збір сплачується фізичними та юридичними особами перед проведенням першої реєстрації в Україні транспортних засобів.

З огляду на вищевикладене, при реєстрації в МРЕВ ДАІ автотранспортних засобів, які вже були зареєстровані в Україні вповноваженими державними органами - Військовою автомобільною інспекцією Міністерства оборони України, збір за першу реєстрацію транспортного засобу не сплачується, якщо транспортний засіб придбано у військової частини.

Хто є платником збору за спеціальне використання води у разі передачі в оренду свердловини її власником?


Згідно із п.323.1 ст.323 розділу ХVІ "Збір за спеціальне використання води" Податкового кодексу платниками збору є водокористувачі - суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Якщо договором оренди передбачено передачу свердловини у користування на певний строк, то орендар набуває права користування свердловиною з терміну, обумовленого в договорі оренди та стає первинним водокористувачем. При цьому, орендар повинен отримати дозвіл на спеціальне водокористування та ліміти на використання водних ресурсів (відповідно до норм ст. 49 Водного кодексу України від 6 червня 1995 року №213/95-ВР із змінами і доповненнями та Порядку погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 року № 321).

Таким чином, якщо орендар-водокористувач використовує обсяги води, то він є платником збору за спеціальне використання води та сплачує збір за весь обсяг фактично використаної води.

Чи включаються до доходів суми коштів, помилково отримані платником податку на рахунок з вини банку, та чи зменшується доход у випадку їх повернення?

Такі кошти платник податку має враховувати у складі інших доходів. Водночас за умови наявності письмового пояснення установи банку про помилкове зарахування коштів та повернення таких коштів платник податку може здійснити перерахунок доходів.

Як у податковому обліку відображаються витрати на придбання та установку систем охоронно-пожежної сигналізації, системи відеоспостереження (відеонагляду), кондиціонування?

Витрати на придбання та встановлення у приміщенні системи охоронно-пожежної сигналізації, охоронної тривожної сигналізації та газового пожаротушіння, а також системи відеоспостереження (відеонагляду) при обчисленні об’єкта оподаткування включаються до витрат у межах 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів станом на початок звітного податкового року, а в розмірі його перевищення – відносяться на збільшення балансової вартості об’єкта основних засобів, на якому встановлюються такі системи. Якщо використання системи відеоспостереження (відеонагляду) не пов’язане з господарською діяльністю платника податку, то витрати на встановлення такої системи відображаються, як витрати на придбання невиробничих фондів. Витрати на придбання та встановлення систем кондиціонування враховуються у складі витрат у межах 10 відсоткового ліміту та в розмірі перевищення такого ліміту збільшують балансову вартість основного засобу, на якому таке обладнання встановлюється у разі, якщо встановлення вищезазначеного обладнання передбачено Постановою Кабінету Міністрів України №994 "Про затвердження переліку заходів та засобів з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до витрат".

Чи передбачені пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб за земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв)?


Статтею 281 Податкового кодексу чітко визначено категорії фізичних осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, та надано вичерпний перелік видів земельних ділянок та їх розмір, щодо яких зазначені категорії фізичних осіб мають право скористатись пільгами. Водночас до даного переліку не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

З урахуванням викладеного, пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб за земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв), не передбачені і відповідно земельний податок за такі ділянки справляється на загальних підставах. Разом з цим, згідно з пп. 282.1.10 п. 282.1 ст. 282 Податкового кодексу від сплати земельного податку звільняються на період дії фіксованого сільськогосподарського податку власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику фіксованого сільськогосподарського податку.





На правах реклами