Зовнішнє незалежне оцінювання очима рівненського абітурієнта
Нарешті ЗНО. Після нестерпних переживань, очікувань, постійного перечитування підручників, недоспаних ночей атмосфера дуже напружена. Оцінювання з української мови та літератури відбулося у два етапи. Хто знає, кому пощастило більше — тим, хто писав тести у перший день, чи у другий, але протести в інтернеті щодо таблиці з переведенням правильних відповідей у 200-бальну шкалу другої сесії ЗНО — це реальність. Я особисто виконувала завдання з української 2 червня. Особливих претензій не маю. Минулого року, кажуть, творчі роботи оцінювали дуже низько. Особисто мене бал за написаний твір цілком влаштував. Час для написання тесту – три години, або 180 хвилин, як було написано на тестовому зошиті. Здається, вистачило кожному… Та найбільше заважало на зовнішньому оцінюванні внутрішнє переживання. Тому порада для всіх майбутніх вступників – не хвилюватися, налаштовувати себе на позитив, на спокійний робочий настрій!
Збивають з пантелику й інші абітурієнти. Наприклад, на ЗНО з української незнайома дівчина почала мене питати: «А що в тебе в 30? А в 18...?». Я не відповідала, адже так могла нашкодити лише собі. Та й інструктор подивився на нас надто уже суворо.
Другим я виконувала тест із німецької мови. Можу лише сказати, що «німців», як мені здалося, у нас стає все менше й менше. Спілкуючись з людьми, які були на цьому ЗНО, зрозуміла, що навряд чи багато абітурієнтів отримають омріяні 200 балів. Іноземна мова, як завжди, була важкою...
Ледве відпочивши від ЗНО з німецької, довелося оперативно перемикати мозок на математичний лад, адже цей тест уже через два дні! Тут не обійшлося без «приємних несподіванок». Писати нам довелося не в класі, а в шкільній їдальні! Дошка була там дуже маленькою, зате гарно пахло продуктами. Один абітурієнт здав свою роботу уже через 15 хвилин. Мабуть, розумний дуже… Але ж відповідаємо тут лише ми самі за себе.
Неочікуваними для мене були завдання з історії. Звичайно, були і питання зовсім елементарні: початок Другої світової війни, «Валуєвський циркуляр», Брусиловський прорив і т.д. Проте, були і такі, що змушують або знати напам’ять всі підручники, або мати під рукою Google. Цікавими в мене були інструктори на історії. Спочатку запитала: «А вам треба читати ці інструкції, чи ви вже їх і так знаєте? А те, що на дошці ще писати треба? Так? Ну, ви краще знаєте, то пишіть».
На останньому ЗНО з географії нарешті відчувалася невимушена атмосфера. В мене вона була особливо невимушеною, бо сиділа я в 13-й аудиторії і мала 13-й тестовий зошит. Ото вже пощастить, мабуть! Завдання також були складними, проте легшими, ніж торік.
Загалом, зовнішнє незалежне оцінювання – це, як на мене, доволі об’єктивна оцінка знань учнів. Проте і ця система має свої недоліки. Власне я, коли сумніваюся між двома відповідями, то можу вибрати неправильну, а друга людина, далека від усвідомлення предмету, могла просто вгадати. В цьому сенсі перевагу мають все ж таки екзамени.
А втім, нині, коли ЗНО вже позаду, чи не найбільше згадуєш різні пригоди та казуси, які супроводжували проходження тестування. Ось добірка “приколів”, які мені розказували друзі:
«У нас телефон постійно дзвонив, ніхто не зізнавався, чий. Говорили лише, що то хтось із дівчат забув вимкнути, бо мелодія надто «дівчача». А виявилось, що власник телефону - чоловічої статі…»
«У мене подруга на ЗНО заснула!»
«Дівчина в туалет вийшла… на годину. Її чергові довго шукали. Коли повернулася, то сказала, що в неї спина почала боліти, то вона вирішила прогулятися по коридору»
«Математика… Вже 14:00. Тиша, всі щось пишуть. Тут звук «А-а-а» - це падає інструктор зі стільчика. Вся аудиторія хвилин п'ять сміялася»
«А в нас миша по аудиторії бігала!»
«А в нас, коли прийшли ставити печатку в сертифікаті, в когось почав гудіти телефон.
Такий аврал був! Шукали, шукали в кого і де. Казали, що виженуть! А то в перевіряючої дзвонив...»
«А в нас абітурієнт п’яний прийшов»
«До нас в аудиторію ворона залетіла, то її ще хвилин десять ловили»...
Так чи інакше, ЗНО-2011 відбулося. Отож, бажаю всім абітурієнтам достойних результатів!
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Сьогодні відкриється фотовиставка «Світло і тінь: фокус на людині»
![](/images/articles/2/small/1738263082.jpg)
Від сьогодні, 7 лютого, рівняни зможуть відвідати особливу фотовиставку, яка порушує глибокі питання людської природи. Відома рівненська мисткиня Дежа Брют представить свою нову експозицію «Світло і тінь: фокус на людині».
переглядів: 133
Увага, фейк! Українцям розсилають неправдиві повідомлення про ДСНС
![](/images/articles/2/small/1550944332.jpg)
Українські користувачі месенджера Signal почали отримувати повідомлення, нібито від Державної служби України з надзвичайних ситуацій, із заявами про «значне скорочення штату працівників» та закликами до громадян «самостійно ліквідовувати пожежі та надзвичайні ситуації».
переглядів: 131
Нацвідбір на Євробачення 2025: де дивитися та як голосувати
![](/images/articles/2/small/1738843697.jpg)
Вже цієї суботи, 8 лютого, ми дізнаємося ім’я українського представника на Євробаченні-2025! Цьогоріч Національний відбір обіцяє бути особливо яскравим та незабутнім.
переглядів: 246
Скорботний ранок у Рівному: до міста прибуде кортеж місії "На Щиті"
![](/images/articles/2/small/1738905837.jpg)
Сьогодні, 8 лютого, орієнтовно о 8:00 ранку, до Рівного прибуде траурний кортеж гуманітарної місії "На Щиті" з тілом загиблого Героя.
переглядів: 401
Гороскоп на п'ятницю, 7 лютого: час для сміливих кроків
![](/images/articles/2/small/1738905202.jpg)
Якщо останнім часом вам здається, що все відбувається занадто швидко, і вам здається, що ви ледве встигаєте – ласкаво просимо в енергетику 7 лютого 2025 року.
переглядів: 403