30.06.2011, 12:51

На Рівненщині суд повернув браконьєрам електролов [+Фото]

Дивним чином допомагає боротись із браконьєрами Володимирецький районний суд. 27 травня суддя покарав трьох браконьєрів штрафом, але повернув їм знаряддя злочину — електролов. Представники Держрибоохорони з таким рішенням не згодні.
Ще 1 квітня цього року у Володимирецькому районі співробітники управління Держрибоохорони затримали "на гарячому" трьох браконьєрів.
— Проводили рейд і на водоймі поблизу села Сопачів затримали трьох мешканців Кузнецовська, — розповів районний інспектор Держрибоохорони Олександр Репетуха. — Хлопці займались забороненим електроловом риби. Ми вилучили знаряддя, рибу та склали адмінпротокол. До речі, це перший факт електролову в цьому році. Всього ж задокументували вже 37 порушень.
27 травня справу розглянув Володимирецький районний суд. У підсумку суддя постановив стягнути з кожного порушника 340 гривень штрафу. Проте електролов та конфісковані речі суддя вирішив повернути порушникам.
— Законодавчої мотивації такому рішенню немає. Адже електролов не є знаряддям любительського чи промислового лову, це знаряддя тільки браконьєрів, — обурюється юрисконсульт управління Держрибоохорони в Рівненській області Іван Сокаль. — Тому повертати електролов суддя не мав права. Та й раніше таких прецедентів та рішень не було.
— Електролов майже не залишає шансів рибі, — кажуть фахівці. На поверхню спливає лише незначна частина, а решта — гине.
— Загалом після такого браконьєрства спливає лише 10-15 відсотків риби, лише частину виловлюють, все решта залишається на дні. Та ж риба, що лишається живою, не здатна до розмноження щонайменше 4 роки.
На жаль, дізнатись причини такого рішення судді наразі не вдалось. Після тижневого телефонного додзвону в Володимирецький суд поспілкуватись із суддею даної справи не вдалось, навіть помічник перебуває у відпустці.
Тим часом працівники управління Держрибоохорони вже оскаржили постанову Володимирецького суду в апеляційному суді, де вимагатимуть таки конфіскувати електролов.

Щасливе Рівне