Папа Римський відлучив від церкви 29 черниць монастиря під Львовом
Декрет Папи Римського Бенедикта XVI про відлучення від церкви 29 черниць монастиря Святого пророка Іллі УГКЦ було видано 29 червня.
Конфлікт між черницями та генеральним управлінням Святого Василя в Римі, якому підпорядковувався монастир, почався в квітні 2007 року. Тоді священики УГКЦ, громадяни Чехії Антонін Догнал, Роберт Обергаузер, Річард Шпіржік і громадянин України Василь Гітюк створили в Свято-Благовіщенському монастирі села Підгірці Львівської області Українську правовірну греко-католицьку церкву (УПГКЦ) і стали себе називати "підгорецькими монахами".
У свою чергу Догнал проголосив себе єпископом і почав проводити богослужіння, під час яких називав Папу Римського Бенедикта XVI та предстоятелів УГКЦ єретиками. За це в травні 2009 року всі вони були відлучені від церкви верховним трибуналом Ватикану.
Ще в листопаді 2008 року черниці монастиря Святого пророка Іллі в Брюховичах публічно заявили про свою підтримку Догнала і про підпорядкування синоду єпископів УПГКЦ. Вони відреклися від церковної ієрархії, і розірвали зв'язок з генеральним управлінням Святого Василя в Римі.
Як пояснив промотор (секретар) справедливого трибуналу Львівської архиєпархії УГКЦ Михайло Палій, за церковними канонами ці дії є гріхом, і черниці не можуть належати церкві.
- Ми неодноразово зверталися до них з пропозицією прийняти статут УГКЦ, скерували їм два канонічні попередження, але вони проігнорували всі звернення", - зазначив Михайло Палій.
Як розповів Ігор Яців, прес-секретар члена синоду УГКЦ Любомира Гузара, на початку 2011 року від імені Гузара було оприлюднено наступне застереження віруючим: "Секта Догнала є ворогом нашої церкви, оскільки люди, які створили її і називають себе "підгорецькими ченцями", не є католицькими священиками і монахами і відлучені від церкви".
Видання зазначає, що зараз керівництво Львівської архиєпархії УГКЦ намагається в рамках церковного процесу виселити черниць з будівлі монастиря, оскільки вони відмовляються прийняти декрет Папи Римського. Водночас, в УГКЦ вважають, що сестри і далі будуть проводити свою релігійну діяльність, оскільки в правовому полі церква не може претендувати на власність монастиря і виселяти черниць.
"Складність ще й у тому, що половина сестер - громадяни Словенії та Чехії", - уточнила секретар чину Святого Василя Ігнатія Гаврилик.
Коммерсантъ
СБУ опублікувала ексклюзивне відео про Захисників, які сьогодні повернулися з полону
На Батьківщину вернулися 150 Захисників України. Це солдати, сержанти, офіцери. Воїни Військово-Морських сил, які потрапили в полон у Маріуполі та Запорізькій області, Повітряних сил, військові Десантно-штурмових та Сухопутних військ, нацгвардійці, прикордонники, тероборонівці. І поліцейський.
переглядів: 177
Правоохоронці розповіли, як росіяни вербували терористів
Виконавців терактів спецслужби рф вербують через месенджери та інтернет-спільноти. І обіцяють «швидкий» заробіток. На співпрацю частіше погоджується молодь, безробітні, або люди, які ведуть асоціальний спосіб життя.
переглядів: 205
Зеленський підписав закони про воєнний стан та мобілізацію
Зеленський підписав закони про продовження воєнного стану та мобілізації до 9 травня.
переглядів: 201
У Білорусі розпочалася перевірка бойової готовності армії
У понеділок, 3 лютого, в Білорусі заявили про початок перевірки бойової готовності збройних сил. У межах заходу заплановані випробування нових методів застосування розвідувальних і ударних безпілотників.
переглядів: 173
Додому із ворожого полону повернулися 150 Захисників України
Це солдати, сержанти, офіцери. Воїни Військово-Морських сил, які потрапили в полон у Маріуполі та Запорізькій області, Повітряних сил, військові Десантно-штурмових та Сухопутних військ, нацгвардійці, прикордонники, тероборонівці, а також поліцейський.
переглядів: 154