Обережно, сонце! Як уберегтися від опіків [+ПОРАДИ]
— Бажано за два тижні до того, як ви плануєте їхати відпочити, починати пити соки, які містять каротин. Зокрема, абрикосовий, морквяний, томатний. Каротин, який у них міститься, підготує шкіру до засмаги, тобто зменшити її фоточутливість. Шкіра стане більш стійкою до сонячних опіків, — розповідає Інна Телесницька.
Фотостаріння шкіри — ще одна небезпека, яка чатує на людей, які люблять засмагати. Його провокує ультрафіолетове випромінення. Тому обов’язково перед тим, як “приймати сонячні ванни”, потрібно нанести крем з ультрафіолетовим захистом. Рівень захисту повинен бути не менше 30. Бажано, щоб такий крем був водостійким, це забезпечить більш тривалий захист шкіри.
— До того ж людям, у яких багато родимок, варто якнайменше засмагати, щоб уникнути переродження родимки на злоякісну пухлину, тобто меланому. Окрім того, обережно засмагати потрібно й тим людям, які мають хронічні захворювання і приймають різні препарати та антибіотики. Саме такі ліки сприяють виникненню пігментації шкіри і відповідно засмага буде нерівномірною.
Рівненський фахівець також наголосила, що з особливою увагою батьки повинні слідкувати за дітьми на відпочинку.
— У дітей дуже чутлива шкіра. Тому її потрібно захищати, насамперед обов’язково має бути головний убір та вільний одяг із натуральних тканин, — додала Інна Телесницька.
Якщо Ви цілий день провели на вулиці. До вечора у Вас піднялася температура, з'явився сильний головний біль, нудота, блювота, інформує Ledi.in.ua
Можливо це сонячний удар, який зумовлений інтенсивною і тривалою дією прямих сонячних променів. Сонячний удар звичайно вражає людей, що працюють в польових умовах з непокритою головою, при зловживанні сонячними ваннами на пляжах, при важких переходах в умовах жаркого клімату. Сонячний удар може відбутися як під час перебування на сонці, так і через 6-8 годин після перебування на сонці.
Суть змін, що відбуваються при сонячному ударі, зводиться до того, що під дією сонячних променів і тепла судини головного мозку розширюються, потік крові в них сповільнюється, підвищується їх проникність і рідка частина крові виходить за межі судин. Це викликає набряк мозку.
У потерпілого розвивається слабкість, запаморочення, різкий головний біль, відчуття приливу крові до голови (а це так і є), шум у вухах, порушення зору, виражена пітливість, сильна спрага.
Потім додається задишка, нудота і блювота. Потерпілий стає млявим, сонливим, підвищується температура тіла до 40 °С, наголошується почервоніння шкіри особи. Якщо допомога вчасно не надана, нудота і блювота посилюються, особа стає одутлою, можуть виникнути судоми і непритомніє. У важких випадках може наступити смерть, викликана паралічем дихального центру.
При різкому розширенні судин мозку вони можуть розірватися, що приведе до обширного крововиливу в мозок (геморагічний інсульт).
Що робити в таких випадках?
Перша допомога практично така ж, як і при тепловому ударі. Що постраждав слід перенести в прохолодне, затемнене місце з хорошою вентиляцією (краще з кондиціонером). Укласти його потрібно так, щоб голова була підведеною. На голову кладуть холодний компрес або лід. Холод потрібно класти і на область крупних кровоносних судин (на шию, в пахову область).
Можна полити що постраждав охолодженою водою або загорнути його в мокре простирадло. Якщо є можливість, то що постраждав потрібно помістити у ванну з холодною водою. Спочатку температура води повинна бути не нижче 25-27 °С, а пізніше за неї можна понизити до 21-22 °С. Але при цьому потрібно стежити за тим, щоб з однієї крайності (перегрівши) не впасти в іншу — переохолодження.

Ви робите це неправильно: як потрібно міряти тиск?

Лікарі розповіли про три найчастіших помилки пацієнтів при вимірюванні артеріального тиску.
переглядів: 232
Сніданок за 10 хвилин: готуємо яєчню за французьким рецептом

Цікавий варіант приготування звичної яєчні.
переглядів: 755
14 травня: яке сьогодні свято та хто відзначає день ангела

Сьогодні православні християни в Україні за новим стилем вшановують пам'ять святого мученика, провидця і чудотворця Ісидора.
переглядів: 296
Банківські кредити готівкою: швидко, зручно, вигідно

Отримати гроші на будь-які потреби сьогодні можна буквально за лічені хвилини завдяки готівковим кредитам від банків. Це зручний фінансовий інструмент для вирішення побутових питань, здійснення великих покупок, покриття медичних витрат чи планування подорожей.
переглядів: 321
Плитоноски — надійний захист у бойових умовах
Плитоноска — це незамінний елемент екіпірування військовослужбовця, правоохоронця чи бійця територіальної оборони. Вона виконує важливу функцію — надійно утримує бронеплити, що захищають життєво важливі органи від уламків, куль та інших вражаючих чинників. У сучасних умовах, коли комфорт, модульність і надійність відіграють ключову роль, плитоноски нового покоління, зокрема Skillet Max, стали ідеальним вибором для професіоналів.
переглядів: 176