Зіркові подорожі рівнян: Володимир Рабінюк - про Париж
Найкраща відпустка
— Яким був найкращий відпочинок?
— 1996 рік, перший виїзд у Європу. То був автобусний тур тривалістю 21 день. З Рівного вирушили 11 чоловік — сім'ї з дітьми, всі наші друзі. Ми були найвеселішою компанією в поїздці. Запам'ятались Іспанія, Франція, Італія. Чудових три дні у Парижі. Незабутній “Мулен Руж” у кварталі Пігаль, вічний Нотр-Дам де Парі, Лувр, Ейфелева вежа та Тріумфальна арка. Вже пізніше з дружиною спеціально поїхали в Париж, щоб пробути у Луврі два дні — адже галопом за тих декілька годин не можна повною мірою насолодитись безсмертними творіннями митців. В Іспанії вразила корида — справжня, емоційна, жива. У Барселоні довго гуляв уздовж причалу для яхт і мріяв: коли стану мільярдером, обов'язково куплю собі яхту.
— І найкращий готель, в якому ви зупинялись?
— П'ятнадцять років підряд їжджу в давно знайомий і всім відомий готель “Ялта Інтурист”. Особистий пляж, кращий дельфінарій, зручний басейн... А парк! Запах дерев сниться мені ще довго після відпочинку. Я просто закоханий у Крим. Куди б не приїхав, потрібно мінімум три дні, аби дізнатись: де що розташовано, де їсти, де плавати, де засмагати. А в Ялті — приїхав і з першого дня відпочиваєш. Усе давно знайоме, кожен закуток. Та й мою сім'ю всі добре знають. Зустрічають як добрих друзів.
— Що потрібно для ідеального відпочинку?
— Щоб ніхто не турбував. Ніяких проблем — сімейних, по роботі. Все інше неважливо, навіть погода. От останнього разу під час відпочинку в Ялті йшов дощ, море було холодне, а я все одно релаксував на всі сто. Я взагалі, як тільки перетинаю межі Рівного, відключаюсь від роботи. Хоча на відпочинок мені достатньо чотири-шість днів, на сьомий — відверто нудьгую. Відчуваю, що треба повертатись до активного життя.
— Що ви завжди берете з собою?
— Телефон. Завжди на зв'язку. Де б не був, обов'язково візьму слухавку. Але, разом з тим, привчив друзів, колег, родину телефонувати тільки в разі крайньої необхідності.
— Яка ваша найкраща порада для подорожувальників?
— Не думати про справи, про перешкоди на кордоні, про важку дорогу, затримки літаків. А повністю налаштуватись на відпочинок. Розуміти різницю й відділяти екскурсійні тури від пляжного відпочинку. Не розганятись, розмірено підходити до отримання задоволень.
— Куди хочете поїхати далі?
— Багато бачив, тому спокійно ставлюсь до подорожей. На день торгівлі традиційно виїжджаю в Шацьк усім колективом. Там нас чекають шашлики, пісні, феєрверки та багато розваг.
Стихійні лиха
— Якою була ваша найгірша подорож?
— Підкачала автівка декілька років тому. Приїхав забирати родину з Криму, а в дорозі почались "сюрпризи". В Ульянівці довелося викликати евакуатор, аби дістатись Києва, де професіонали полагодили горе-авто. У цілому, дорога з Криму зайняла три доби, хоча, зазвичай, доїжджаємо за чотирнадцять годин.
— Найгірший досвід відпустки?
— 1998 рік. Туреччина. Узбережжя Егейського моря. Так для мене починається фільм жахів. Ми потрапили у шалену спеку, +60, пісок — не ступити, ще й до того всього на території готелю потруїли мошку. З номера вийти не можна було. Більше в Туреччину — ні ногою. То був перший і останній раз.
— Найбільша помилка у пакуванні валізи чи неприємна історія, пов'язана з багажем?
— Почну з початку. Вирішили ми з друзями зустріти Новий рік у відкритому морі біля Гельсінкі. Зима, ожеледиця, злітні смуги обмерзають. Часто-густо відміняють рейси. Та, на щастя, фінські авіалінії без усіляких затримок доставили нас в обидва кінці. От ми вже в Борисполі, повернулись із суперпоїздки, а багажу всієї нашої компанії немає. Виявляється, цим рейсом з тренувань прилетіла збірна України з біатлону. Відповідно, аби завантажити все спортивне знаряддя, працівники гельсінського аеропорту викинули наші валізи. Свої речі ми отримали лише через два місяці.
— Чого ви хотіли б уникнути під час відпустки?
— Хамства з боку обслуговуючого персоналу. З однієї сторони, ти весь такий на позитиві, відпочиваєш і думаєш, що всі на тій самій хвилі. А часто-густо персонал клято працює і зривається на тобі через свої негаразди. Неприємних відчуттів не уникнути. Хочеться дружнього і шанобливого ставлення до себе.
— Які найбільш неприємні відчуття після подорожі?
— Хороші... У передостанній день відпочинку хочеться скоріше повернутись додому. В останній день — не вистачає ще дня-двох: доплавати, долежати в шезлонгу. А приїхавши в Рівне, хочу назад — у свій шезлонг.
СПЕЦІАЛІСТ ТРЕВЕЛ
ваш турагент по Іспанії та Греції
тел. 46-02-09
м.Рівне, вул. Г.Мазепи, 4а/6а, оф.210
specialist.rv.ua
Прогноз магнітних бур на 19-21 січня
Магнітні бурі можуть впливати на атмосферний тиск, що в свою чергу викликає головний біль, втому та стрес у деяких людей.
переглядів: 345
У Рівному зафіксували понад 100 порушень правил паркування за добу
У вівторок інспектори з паркування Департаменту муніципальної варти зафіксували 140 порушень правил дорожнього руху, пов'язаних із зупинкою та стоянкою автомобілів.
переглядів: 211
Рятувальники Рівненщини виготовляють окопні свічки для військових
На Білому озері працює мобільна аварійно-рятувальна група РОКАРСВО, яка займається не лише порятунком на воді, але й волонтерською діяльністю.
переглядів: 183
У Рівному відбудеться низка культурних заходів з 13 по 19 січня
Рівненська міська територіальна громада запрошує мешканців і гостей міста долучитися до загальноміських заходів, які проходитимуть 19 січня.
переглядів: 174
Як здоровий спосіб життя може здолати втому
Близько 14% дорослих постійно страждають від хронічної втоми, що може свідчити про проблеми зі здоров’ям.
переглядів: 300