Понад 20 вишів залишилися без студентів — Табачник
Популярними були технічні спеціальності. Національний авіаційний університет отримав 24 тисячі заяв, а КПІ — 22 тисячі. Також серед лідерів — університет Шевченка та університет Гетьмана.
Усього абітурієнти подали 290 тисяч заяв. Здебільшого вступали одночасно на 3-4 різні напрямки. Понад 66 тис. заяв було подано людьми, які вже пройшли вищу школу. Це свідчить про початок зростання довіри до української освіти і спрощення можливості вступити в університет, вважає Табачник.
Міністр зазначив, що пропозиції вишів перевищують попит. Понад 20 українських університетів не отримали жодної заяви на вступ. Більше ніж 30 навчальних закладів отримали від однієї до 10 заяв. У 130 вишах виявили бажання навчатися менше сотні абітурієнтів.
По завершенню вступної кампанії міністерство оголосить список вишів-аутсайдерів.
"Деякі ректори-невдахи попросили подовжити вступну кампанію", — розповів Табачник, але жодних імен не назвав.
Міністерство освіти не отримало жодного сигналу щодо хабарництва у вишах. Водночас надійшло понад 1300 скарг стосовно організаційних питань вступної кампанії. Минулого року таких скарг було близько 1500, а 2009-го понад 2 тисячі.
На відміну від минулого року, коли пільговики "захопили" майже всі бюджетні місця найпопулярніших спеціальностей, цього року університети самі організували розподілення місць для абітурієнтів-пільговиків. Їх кількість не перевищує 25% від загальної кількості студентів.
Зараз в Україні проводиться 19 олімпіад різних напрямів. Їх переможці можуть отримати додаткові бали до вступного рейтингу. За перше місце дають 50 балів, за друге — 40. 3 місце дає 30 балів.
Табачник похвалився, що на світових олімпіадах українські учні займають перші місця. Здебільшого це технічні олімпіади з математики. Деякі університети надсилають найталановитішим учням запрошення на навчання.
Чотирилапі герої: службові собаки СБУ Рем і Фінч отримали нагороди за захист України
Собаки Рем і Фінч, які служать у складі Служби безпеки України, були відзначені Кінологічною спілкою України на церемонії «Чотирилапі захисники». Вони разом зі своїми наставниками отримали нагороди за вагомий внесок у безпеку держави.
переглядів: 157
Рівненщина простилася із полеглим Героєм
На Рівненщині віддали останню шану воїну Олександру Боярчуку із Городоцької громади.
переглядів: 216
"Нам винятково важливо пам’ятати цю страшну сторінку нашої історії", - ПЦУ
Сьогодні, 23 листопада, День пам'яті жертв голодоморів.
переглядів: 185
Сьогодні прийнято запалити свічку у пам'ять про жертв Голодоморів
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує Національний день пам’яті жертв Голодомору.
переглядів: 231
Що не варто робити 23 листопада: традиції та прикмети
23 листопада вважається особливим днем, сповненим традицій та застережень. У народі цей день пов’язували з певними заборонами, які допомагали уникнути неприємностей та зберегти гармонію в сім’ї.
переглядів: 249